Kajdamajda

Jak vypadá ?

Jak vypadá panenská blána? Je mi 12 a koukala jsem se jak vypadá a byla na ní nějaká dírka nebo co, přitom jsem si tam nikdy nic nestrkala…to znamená že panenskou blánu nemám neporušenou?
Doplňuji:
A když se blána protrhne, tak to bolí? Nebo, jako většinou u 12-ti letých dívek? Kdyby si tam někdo strčil např. vatovou tyčinku, tak se mu poruší blána?

Nejlepší odpověď
iceT

Hymen má v sobě několik různě velkých otvorů,třeba kvůli odtoku mestruační krve.
Některé ženy se narodí zcela bez panenské blány, jiným panenská blána zcela uzavírá poševní otvor, takže je nutno ji jednoduchým řezem chirurgicky narušit. Panenská blána pak může být i docela silná, takže ženy mohou požádat gynekologa, aby ji protrhl, a zabránil tak bolesti během pohlavního styku. Tomuto zákroku se říká „hymenotomie“. Ženy však také mohou požadovat chirurgickou opravu panenské blány, aby mohly předstírat panenství. I z tohoto důvodu nemůže být přítomnost nebo nepřítomnost důkazem zachovaného nebo ztraceného panenství.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­nensk%C3%A1_bl%­C3%A1na