Ji1rka

Jak vymyslet refrén?

Dobrý den, zajímalo by mě jak vymyslet refrén k písničce. Co mám vymyslet dřív, text nebo melodii? Taky by mě zajímalo jak se vymýšlí melodie. M.j.bych chtěl složit zamilovanou písničku pro holku. Předem Vám moc děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít rady odborníků, jak postupovat.
http://www.roz­hlas.cz/teens/ti­py/_zprava/jak-slozit-text-pisnicky--1073910

  1. Nejdůležitější je rozhodnout se, o čem píseň bude. Piš o tom, co tě zajímá, půjde to snáz.
  2. Udělej si osnovu písně, promysli si, jak bude uspořádaná.
  3. Promysli si, jaké rýmy použiješ.ABAB nebo ABBA apod.

Text se nemusí pořád rýmovat stejně, někdy můžeš použít například schéma ABCC.Vybrané schéma dodržuj stejné ve všech slokách.
4. Začni refrénem.
Refrén musí být chytlavý, obsahovat hlavní myšlenku spojenou s emocemi, použij pro něj spíš krátké věty, zpívají se lépe.

atd.
Těžko můžeme radit, když neznáme téma, vy máte nápad, takže všechno je třeba skloubit dohromady, aby se refrén hodil k textu.

V diskusním fóru najdete, že někdo upřednostňuje text, jiný melodii.

http://www.in­strumento.cz/dis­kuse-tema-1163-jak-slozit-pisnicku.html

Další odpovědi
xxx3

osobně bych doporučil vybrat nějaký už hotový text od zkušeného textaře – klidně básníka. Výběr je díky internetu, ale i knihovnám, nesmírně velký. Co se týče vlastního skládání hudby, tak tady je jediná rada – prostě to zkoušet. Jinak se to člověk nenaučí. Také není špatné podívat se pod kapotu nějakým už hotovým písničkám, aby člověk trošku pochytil, jak to v hudbě funguje. Také je patrně nezbytné umět alespoň na něco zahrát (ideální je v tomto ohledu klavír nebo kytara), bez toho by člověk skládal dost těžko.