COOD

Jak vymyslet písničku?

Mám elektrický klavír, zákl. hudební vzdělání a umím vymyslet báseň… děkuju předem

Odpovědi
bolak

tak co ti brání?

Drap

Tak máš vše co potřebuješ. Napiš text, k tomu vhodný hudební doprovod a dej to dohromady

quentos

to není jen tak, na to se musí mít talent a inspirace. Jinak to budou tuctovky se stokrát oposlouchanými melodiemi (nebo splácaninami melodií, které už jsme slyšeli). Ne každý dobrý textař je zároveň dobrý skladatel – přinejhorším si můžete svoje básně u někoho nechat zhudebnit.

Kelt

V podobné situaci jsem byl taky. Měl jsem 4 klávesy, vždy jsem měnil za jiný. Nejde o to vymyslet verše, které se rýmují. Koupil jsem si pěknou pásku a stále myslím na svou lásku. A ve stejném duchu mohu pokračovat. K tomu si přidám melodii, začnu základní tóninu, přejdu do molové, nebo o kvartu, kvintu výš atd. Pokud máš hudební vzdělání, tak asi víš, co a jak. Nejde o to to dát nějak dohromady, ale udělat z toho dílo. Nevím, v čem si lepší, zda ve skládání básní,nebo v hudbě, ale zkus si zhudebnit nějakou báseň, nebo si vytvoř báseň na známou melodii a mělo by to být lepší než originál. Až v tom budeš dobrý, někdo Tě ocení, tak zkus obojí.
Poslechni si například písně Petra Nováka – jednoduchá hudba i text, ale co píseň to pecka. Možná se ti to nelíbí, ale je to moje doporučení. Nebo se podívej na Beates a pod. Noty a slova můžeš dát dohromady nějakým způsobem, aby se to dalo poslouchat, dobří skladatelé složili pár stovky písní, ale hitů je opravdu málo a člověk dopředu neví, jak vytvořit hit.