Jak vymyslet písničku?

Mám elektrický klavír, zákl. hudební vzdělání a umím vymyslet báseň... děkuju předem

Odpovědi:

Zlatý

tak co ti brání?

Zlatý

Tak máš vše co potřebuješ. Napiš text, k tomu vhodný hudební doprovod a dej to dohromady

Zlatý

to není jen tak, na to se musí mít talent a inspirace. Jinak to budou tuctovky se stokrát oposlouchanými melodiemi (nebo splácaninami melodií, které už jsme slyšeli). Ne každý dobrý textař je zároveň dobrý skladatel - přinejhorším si můžete svoje básně u někoho nechat zhudebnit.

Bronzový

V podobné situaci jsem byl taky. Měl jsem 4 klávesy, vždy jsem měnil za jiný. Nejde o to vymyslet verše, které se rýmují. Koupil jsem si pěknou pásku a stále myslím na svou lásku. A ve stejném duchu mohu pokračovat. K tomu si přidám melodii, začnu základní tóninu, přejdu do molové, nebo o kvartu, kvintu výš atd. Pokud máš hudební vzdělání, tak asi víš, co a jak. Nejde o to to dát nějak dohromady, ale udělat z toho dílo. Nevím, v čem si lepší, zda ve skládání básní,nebo v hudbě, ale zkus si zhudebnit nějakou báseň, nebo si vytvoř báseň na známou melodii a mělo by to být lepší než originál. Až v tom budeš dobrý, někdo Tě ocení, tak zkus obojí.
Poslechni si například písně Petra Nováka - jednoduchá hudba i text, ale co píseň to pecka. Možná se ti to nelíbí, ale je to moje doporučení. Nebo se podívej na Beates a pod. Noty a slova můžeš dát dohromady nějakým způsobem, aby se to dalo poslouchat, dobří skladatelé složili pár stovky písní, ale hitů je opravdu málo a člověk dopředu neví, jak vytvořit hit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.