Avatar uživatele
eleonnore

Jak vymoct od dlužníka pohledávku? Máte zkušenost s firmami poskytující správu pohledávek?

Nebaví mě neustále dlužníka urgovat a dožadovat se mojí pohledávky. Navíc, když začal dělat mrtvého brouka. Je to nepříjemné jak pro mě, tak pro něj. Ale nechci být ten typ, co se na to vykašle a raději nechá dluh promlčet. SOUDNÍ CESTĚ BYCH SE CHTĚLA VYHNOUT (další výdaje a protahování)

Je nějaký legální způsob, jak z dlužníka vypomoct pohledávku? Slyšela jsem například o firmách, které můžete prodat vaši pohledávku za nějakou menší částku, pohledávka a věci s ní spojené přejdou na ně a vám se dostane aspoň nějaká částka. Jenže o tom víc nevím.

Díky :)

Zajímavá 0 před 2718 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tforro

Pokud je pohledávka nějak prokazatelná, tak právník – platební rozkaz a exekutor.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud to chceš řešit tímto způsobem, zadej si do vyhledavače „vymáhání dluhů“ a najdeš s firmu, která t bude vyhovovat. Každá těchto firem má většinou jiné podmínky a záruky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Eleonnoro,
to bych Vám nedoporučovala, akorát na tom proděláte
(ty firmy se tím živí, pokud nevymůžou dluh od dlužníka,
„zahojí“ se na Vás).

Jediná možnost je písemná výzva
k úhradě dluhu a následně žaloba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Nezbyde než si přihřát polívčičku – kdybys měla pojistku právní ochrany, dělá to DAS a některé další pojišťovny – tak by ti s tím pomohli a moc by to nestálo. Takhle je to problém, protože vždycky tě to bude dost stát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Nikdo tu ale nepíše, že existují tzv. pseudovymahači, kteří se tváří, že svoji práci umí, ale nemají absolutní zájem nic vymáhat, pouze od Vás ve formě záloh, či doplatků na leasing auta apod. něco seškrábnou a i kdyby něco vymohli, klidně si to nechají pro sebe a Vám vznikne další škoda. Navíc: jestli se jedná o firmu s.r.o. v úpadku, nepomůže Vám ani nejlepší exekutor světa. Z takového dlužníka nic nedostanete, i kdyby byl miliardář.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, ono ti asi nic jinýho, než soud nezbejvá, jelikož jinak si z tebe bude dělat dobrej den a použití těch pochybnejch agentur by se mohlo zase škaredě vymstít tobě: – kdo s čím zachází, tím také schází –

… Arne1: … větší kravinu jsem neslyšel: „…pojistku právní ochrany…“ , znám spoustu lidí, co to měli a ve skutečnosti jen platily nenažraným pojišťovnám (DAS jsou největší sv*ně, co existujou) a nic za ně nevymohli, tak tu nědělej reklamu, nebo tvoji odpověď nahlásim !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2107 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání