karbo

Jak vymoci půjčené peníze.

Dobrý den,potřeboval bych poradit,když jsem jistému člověku půjčil jistou částku peněz,mám k tomu i smlouvu a bohužel nedodržel den splatnosti a ani peníze zřejmě vrátit nechce.Stačila by mi rada jak a kam se obrátit,eventuelně co sepsat a jakým způsobem to vymáhat.Předem moc děkuji.

Nejlepší odpověď
brillant

Již se to tu řešilo – používejte vyhledávání.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=p%C5%AFj%C4%8Den%C3­%A9%20pen%C3%AD­ze

Další odpovědi
breja

Podat trestní oznámení

klumprt

Otázka patří do kategorie občanské právo.

Do trestního práva by zasahovala, kdyby bylo na místě podezření z podvodu (§209 tr. zákoníku), tzn. kdyby bylo prokazatelné, že si ten jistý člověk peníze vypůjčil už s úmyslem je nevrátit (přímý úmysl), případně kdyby v době půjčky věděl, že je nikdy schopen vrátit nebude a pro případ, že je nevrátí, byl s tím srozuměn (nepřímý úmysl). Zkrátka musí tam být od počátku úmysl obohatit se na úkor poškozeného. A takový úmysl se obtížně prokazuje. Trestní oznámení by mělo smysl jedině pokud by okolnosti nasvědčovaly tomu, že by se úmysl mohl dát prokázat.

Sůwa

Vážení, než budete hodnotit, tak si laskavě ověřte, jestli je odkaz na starší otázky vůbec funkční …