Jak vyměnit žárovku?

Pracuji v centru jako správce a zde je vše na senzor pohybu, tak se světlo zapne samo, bylo mi řečeno, že to mám měnit normálně pod proudem, nedostanu šlehu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Žárovky zásadně vyměňujeme při vypnutém proudu příslušným vypínačem nebo spolehlivým odpojením svítidla od zdroje.

Další odpovědi:

Jednou se mi stalo, že mi při zapnutí světla žárovka vybouchla. Už z tohoto důvodu bych při výměně žárovky při nejmenším vypnula osvětlení, v němž žárovku budu měnit (viz brillantem uvedený vypínač). Jistější je vypnout rovnou pojistky. V tomto případě nejde tolik o to, že bys mohl dostat ránu proudem, ale právě o takovou skleněnou prskavku.

Bronzový

To bych chtěl vědět, za co tě tam platí?

Stříbrný

vyměnit žárovku pod proudem můžeš jestli víš kam nešahat :)

Bronzový

je potřeba to dělat při vypnutém proudu, vypínači. já už v odšrouboval a zašrouboval i při zapnutém a nic se nestalo. Sklo a keramika proud nevodí.

Zlatý

No styděl bych se ! brát za to plat.

Stříbrný

proč by jsi měl od žárovky dostat ránu,je skleněná a sklo je izolant. A nebo si najdi příslušný rozvaděč a vypni si příslušný jistič.

Bronzový

ať vodí či nevodí,vždy si vypnu jistič,jistota je kulomet jak se říkalo,pod proudem,i když vypnutý vypínač,neriskuji,bydlím ve starým baráku,a fáze jde prvně ke spotřebiči(žárovce) a pak do vypínače,takže neriskuju,vžydycky vypnu hlavní jistič a pak měním žárovku,ta minuta zdržení mi za to stojí,jinak v tvém případě by na to měl být přeci odborník,k tomu určený?!

Pokročilý

jde o to jestli máš na to vůbec správnou kvalifikaci?
dneska prý i mohou dlěat elektriku kuchaři malíři,aby měli práci,co pak, ale budou dělat elektrikáři?aha, už vím budou na pracáku nezaměstnaný..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.