randejl

Jak vyměnit švábům symploce pallents terárium ?

mám šváby symploce pallents a nevím jak jim mám vyměnit terárium ,protože když otevřu terárium tak mi utečou . A kdy jim mám měnit terárium ?

Odpovědi
beer

Šváby jsem choval v akvárku (vhodné plastové tehdy běžně nebyly), takže utéci mně po stěnách nemohli. Doporučuji proto zvážit výměnu terárka za vhodnější.
Aby ti nyní neutekli, můžeš terárium přesunout na pár hodin do chladu, případně zchladit alespoň všechny jeho plochy – tím se zchladí i vnitřek terária včetně švábů a poněvadž jejich aktivita souvisí s teplotou, nebudou tak rychlí, spíše malátní. Bát se o ně nemusíš, pokud je nedá „na kost“ zmrznout do mrazáku, nic se jim nestane )) Terárium se jim většinou měnit nemusí, stačí jen čistit. Pokud se ti nekontrolovatelně množí, spíš bych reguloval chov.
Praxe