Emily13

Jak vyléčit nateklé mande?

Dobrý den včera dopoledne jsem snědla misku rajčat a večer mi otekly mandle. Napadlo mě jestli to nebude kyselinou v rajčatech. Dnes už je to lepší, ale když jsem se podívala do krku tak tam mám velké bílé fleky. Nevíte čím to může být jak se to dá léčit nebo jestli se to může ještě dále rozvinout? PS: V krku mě nebolí, nepálí ani neškrábe, jen cítím že ho mám nateklý.

Odpovědi
www

Zkusil bych použít kloktadlo, případně vlažnou slanou vodu, heřmánek ap.
Pokud začnou bolesti při polykání, šel bych zítra, pozítří k lékaři.
Názor
Doplňuji:
Pardon, ona je dnes sobota 🙂
Takže počkej do pondělka, uvidíš.

Agneta

Vypadá to na jasnou alergii. Rajčata něco obsahují, ale možná je budeš smět jako protlak a podobně, čili tepelně upravené.

Dane

Některé bakterie se vyskytují na sliznicích běžně. Občas však dochází k jejich přemnožení. Jedním z příznaků pak jsou čepy na mandlích. Jedná se nejspíš o infekci, což by bylo dobré přeléčit.