Hanz Blažek

Jak vykonávají potřebu hadi ?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-hadi-vyprazdnujou

Další odpovědi
anonym

To probíhá přes takzvanou kloaku*. Obojí moč i výkal vyjdou z těla dohromady jako jedna hmota.

*Kloaka je zvířecí orgán – rozšířená část konečníku, do něhož je vyústěna trávicí, vylučovací a často i rozmnožovací soustava.

Zdroje: Yahoo Answers, Wikipedia

Georgo2010

Vyměšování probíhá pomocí pravých párových ledvin, kyselina močová je silný dusíkový odpad.
Doplňuji:
Máte pravdu, hadi vykonávají velkou potřebu přes trávící trakt ústící kloakou.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Plazi