Jak vykázat krtka ze zahrátky

Nechci jej usmrtit a normálně se chytit nedá ani do zakopané láhve. Rád bych ho živého zanesl někam do pole

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak já myslím, že budete muset počkat na jaro, jelikož krtek je v zimě zahrabaný hodně hluboko a na povrh téměř nevylézá,,,,

Tady najdete nějaké rady,,,http://­www.zahrada.cz/fo­rum/skudci/krtek-a-je-to-07858/?cele_vlak­no=ano
Doplňuji:
bubco, máme dva psy a a také to zabírá, raději se odstěhoval k sousedům,,,no ryje jim tam zodpovědně,,

Další odpovědi
anonym

Nezbývá,než krajní řešení.Prostě mu tam vylepte „Zákaz vstupu a výstupu“.

Vážně – Pokud nehodláte krtečka usmrtiti,smiřte se s ním.
Na kalhotkáře platí leda tak namíchnutá kočka,
nebo její exkrementy,čer­stvé,zasunuté do krtiny.

ReHu

Četla jsem, možná to bylo i tady, že funguje zakopat do země skle. láhve, aby hrdlo vyčnívalo kousek nad zem (pozor při sekání trávy) a při foukání větru je zvuk krtkům nepřájemný a odstěhují se.
Zkusila bych tyto láhve + PET na tyčkách, které ve větru na tyčky narážejí.

Margarita13

Ahoj my máme chalupu se zahradou a taky tam máme krtky.Táta to vždycky řeší tam že vezme normální petku na tyč a dá to do země a vážně níc tam už nemám

bobánek

Dejte do krtince lidské vlasy to by ho mělo odradit lozit kvám na zahrádku.A když to nepomůže pučím vám psa ten loví krtky a hraboše jedná básen.

anonym

To je pravda,na psy jsem zapomněl.