dkk

Jak vyjadrit cele cislo v php?

Ahoj, potřebuju skript, který vypíše jen násobky tří, ale nevím jak zadat do podmínky celé číslo. Jako aby to pochopilo ze kdyz je promenna cele cislo (Integer nefunguje:D) tak aby to provedlo prikaz, jsem v php zacatecnik, tak me neukamenujte-) zde je skript:

for ($s=1; $s<=90; $s++) {
if ($s==CELE_CISLO)
echo „$s“;
else
echo ""; }

Díky za odpovědi.
Doplňuji:
Díky moc, nevěděl bys ještě jak mám ten můj skript přepsat aby vypsal jen prvočísla? Aniž bych musel použít logickou podmínku?

Nejlepší odpověď
chudst

V PHPcku se nevyznam, ale co pouzit podminku zbytku?

Slovy: Pokud s/3=0, (tj. 27/3=9, zb. nula), udelej to, ze ho vypises.

V PHPcku to zapsat neumim, najdete si pro to prikaz. (Dodatek: Pokud by s/3 != 0, (tj. 26/3=8, zb. dva), neudela to nic a pokracuje to v cyklu.)

===================

Tak ted jsem se dival sem: http://www.li­nuxzone.cz/mo­dules/tisk_clan­ku-nw.phtml?ids=2&id­c=1112

Instiktnitvne bych tedy podminku zapsal:
if ($s%3 == 0)

chudst

U prvocisel musite uz premyslet. Psani programu neni jen o tom je zapsat, ale hlavne logicky vymyslet, jak to bude fungovat a osetrit (u slozitejsich programu) veskere chyby, ktere mohou nastat.

Algoritmy jak na prvocisla najdete zde:

http://www.kiv­.zcu.cz/~netrva­lo/vyuka/ppa1-05/cviceni/ma­terialy/Prvocis­la.pdf