oliva

Jak vyhubit svinky?

Jak mám vyhubit svinky?(takový brouk co se drží ve vlhku) Zřejmě vzlezl odněkud ze sklepa a tedˇ ho mám v koupelně. Jde to vůbec něčím???

Nejlepší odpověď
annas

V diskusi na stejné téma jsem našla odpověď:

Svinky hubím Raidem nebo Biolitem na lezoucí hmyz. Na ošetřených místech to působí skutečně dlouhodobě. Není pravda, že jsou jen na vlhkých místech, klidně si špacírují i po kovralu v obýváku v prvním patře suchého RD.

Stránka firmy Neudorff – musíte ji prolistovat, až někde dole (10. strana???)

Prostředky proti hmyzu v domácnosti
Permanent
Sprej proti obtížnému hmyzu
 účinná látka – přírodní pyrethrin, extrakt z květů kopretiny růžové
 vynikající okamžitý i dlouhodobý účinek 6 týdnů
 proti lezoucímu hmyzu, jako jsou švábi, cvrčci, rybenky a svinky
 výborný

Zdroj: http://www.agroc­s.cz/aitom/uplo­ad/kestazeni/3­.katalog-neudorff-2009/neudorff_ka­talog__2009.pdf

Další odpovědi
panenka

Svinky žerou v noci a obvykle je najdeme na vlhkých místech, pod kameny, nebo pod dřevem. Když je najdeme doma – máme doma vlhko.Hubijou se Biolitem na lezoucí hmyz.

atriplex

Pokud nechcete použít chemii, tak vemte kousek jablka, dejte toho tam kde se svinky nacházejí a přiklopte HLINĚNÝM květináčem, ale tak aby byla dole malá mezera – třeba jednu stranu podložte obyčejnou tužkou. Jablko naláká svinky a ty pak vlezou do květináče, kde se budou chtít ukrýt přes den. Vy pak jen vezměte květináč a svinky vysypte ven. Takhle to opakujte několikrát a uvidíte, že svinky odstraníte. Každopádně ale vlhkost je to, co je přitahuje, takže dokud budete mít vlhko, stále tam někoho budete mít.