Ivetka303

Jak vyfotit stínovou fotografii?

Jak vytvoříte efekt tmavé postavy na foce? Např. u bílého pozadí? Nebo u černého pozadí, ale jemně tmavá postava, aby bylo poznat co tam je, ale ne moc.. nevím, jak přesně popsat.. Děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Je to záležitost správného nasvícení a vhodně zvolené expozice. Změř si expozici nasvíceného bílého pozadí, hodnoty ulož, potom tam postav model a začni fotit. Udělej řadu snímků s různou expoziční korekcí, některý určitě bude ten pravý.

Další odpovědi
arygnoc

fotografovaný „tmavý“ objekt by nemal byť osvetlený z prednej strany (z pohľadu fotografa), ale zo zadnej strany, zdroj svetla má byť za fotografovaným objektom – polotieň, resp. jeho hĺbka, sa potom koriguje slabým osvetlením z prednej strany.

samozrejme, to iba za predpokladu, kedy nebudete z akekoľvek normálnej fotografie vyrábať výsledok vo fotošope.

;-Q

mosoj

Zvol si bodové měření expozice a exponuj na bílé pozadí.
Případné korekce již doladíš v editoru.