Katka Šmouli

Jak výdejní pistole, případně čerpací stojan pozná, že už je nádrž plná při tankování plné nádrže a sama se vypne?

Nejlepší odpověď
gecco

Když se mrkneš do ústí té pistole, uvidíž malou trubičku uvnitř té ´velké´ – tou pistole saje z nádrže vzduch a výpary benzinu (nafty) – a jakmile nasaje kapalinu (čerpaný benzin či naftu), zavře hlavní ventil čerpání.