osman

Jak vydědit jedno z dětí aby po naší smrti neměl nárok na movitý a nemovitý majetek.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Vydědit potomka lze, ale je nutno zvolit právně platný postup. Pokud něco z toho vynecháte je váš potomek neopominutelný dědic – nezletilý dědí v celém rozsahu, zletilý ve výši poloviny předpokládaného podílu, Více informací :
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/ke-stazeni/smlouvy-dohody-zaloby-zdarma/listina-o-vydedeni-vzor-ke-stazeni-zdarma-online

Další odpovědi
Drap

Snadnější a jistější variantou je, všechen svůj majetek ještě za života prodat, nebo trozdat.

jakube33

Vydedit dite nemuzete za to ze jste se pohadali, muselo by se prokazat ze se o vas ve stari nestaralo a jeste nejaky ale uz si nevspominam. Proto nam rikala ucitelka ze kdyz rodice strasi ze nas vydedi tak to u spoustu pripadu nejde :)

venkovan

Vydědit lze, pokud prokážete, že se k vám choval nesprávně (v rozporu s dobrými mravy). Ale to chce skutečně dobře napsat.
Proto je možná lepší prodat, ale zas bacha. pokud třeba u domu si vyžádáte užívání do vaší smrti, tak se to zpravidla nepřenáší na dalšího kupce.