Avatar uživatele
škubánek

Jak vycvičit pudla, když už má čtyři roky? děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? beer před 4575 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

No, tak to bude chtít skutečně hodně trpělivosti ! ))
Ale jo, to nejzákladnější by se mohl systémem povel – ukázka – odměna (sedni!!, přitlačit zadek k zemi, přidržet, pochválit a malý pamlsek) naučit. Obdobným způsobem i další pokyny, hlavně se nebát dávat povely velmi rozhodně atd. a znovu – trpělivost. Někde to už tady v „bleděmodrým“ bylo..
Praxe, navíc jako kluk jsem se staral o zanedbaného vlčáka jednoho místního podivína. 5 let byl pes volně v zahradě, všichni ji raději obcházeli a já mohl po celkem krátké době dovnitř a pes mne časem i poslouchal. Samozřejmě, on byl rád, že se mu vůbec někdo věnuje, bylo to možná snažší – nevím, byl jsem děcko )
Nad tím pudlíkem bych rozhodně „hůl nelámal“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
greycell

odhaduji, že ve čtyřech letech jsou psíkovy schopnosti „zakonzervované“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

To je , jako kdyby jste chtela " vycvicit " manzela po 20 letech manzelstvi. ! 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Myslím jako každého jineho psa, ale trochu to bude težší, protože jsiou dominantní, ale můžete zkusit psí školu, nebo se s němý poraďte

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ARIS

Chce to trpělivost, ale jde to.
Záleží co si pod slovem „vycvičit“ představím. Běžné poslouchání? Chůze u nohy, sedni, lehni, ke mě, zůstaň. A nebo něco víc? Agility? Pudlové tento sport mají rádi.
Já bych navštívil psí školku nebo kynologické cvičiště. Těch cvičišť bych navštívil víc, oni se někde na jiná plemena dívají „divně“ ale na jiných cvičácích poradí velmi rádi a ochotně. Šestiletou fenku jsem naučil hodně nových kousků, ale chtělo to trpělivost. Hodně chválit za každý byť malý náznak správného splnění cviku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kikina.k

Já mám doma pudlíka :) a je mu už sedm let. Asi před rokem sem ho učila prosit a za den to uměl, takž esi myslím že se klidně ještě spoustu věcí naučí ;).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek