lukas.lukas

Jak vyčistit sluchátka (špunty)

Jednou jsem si koupil špuntová sluchátka za 1200 kč, po delší době jsem tam měl ušní maz a chtěl jsem ho odstranit.Vytáhl jsem špunty, vzal jsem šulku do uší a vyčistil jsem ty sluchátka (ne špunty), pak jsem to zapojil od MP3 pustil písničku a hralo jen jedno sluchátko ale hodně slabě, tak jsem je vyhodil.Ted jsem si koupil nove za 2300kč a mám tam také ušní maz, nebudu to takhle zkoušet znova.Poradí mi někdo ?

Nemyslete si o mě nic špatného uši si čistím pravidelně.

Nejlepší odpověď
beer

Ušní maz rozpustí spolehlivě silný líh (80% min).
Stačí tedy navlhčit vatovou tyčinku a čistit tak, aby se tekutina nedostávala dovnitř – pomalu, nespěchat. Velmi tuhé zkytky mazu nejdříve navlhčit a čistit až za nějakou dobu.

Další odpovědi
Berušinka

Nemyslím si o tobě nic špatného – holt, když se poslouchá přes sluchátka, tak je to větší „darda“ pro uši – proto vytváří víc mazu.

Já bych to zkusila jemně otřít nějakým hadříkem. Nevím .. v tomhle neporadím …

DDarent

Za 1200??? za to bych si koupil perfektní sluchátka který sou VELKÝ a ne nějaký špuntový prci, co nemůžeš pořádně umejt!!!!

A špuntový sluchátka za 2300???? to je u mně bláznovství!!!

kdyby ste si radši koupil tuty
http://www.al­za.cz/sennhei­ser-hd-215-ii-d238174.htm

špuntový sou drahý vtom, že sou malý, ale velkým sluchátkům za stejnou cenu se nemůžou rovnat!!!!!!!!!­!!!!!

wiky1982

Dobrý den. Mě se osvědčil 3% peroxid vodíku běžně dostupný v lékárně. Nejlepší je si nechat blistr od sluchátek do kterého se pokládají/zac­vakávají špunty náušníkama dolů.
Do jamky pro sluchátka v blistru se nakape pár kapek výše zmíněného peroxidu, ale tak, aby se namočil zvukovod sluchátek a ne měnič vevnitř, a nechá několik hodin působit. (klidně přes noc).
Ráno pak sluchátka z blistru vyndáte, profouknete jejich zvukovod, aby se peroxid dostal ven, drátkem opatrně vykydáte případné zbytky nečistot.
Mám levné špunty za 250kč a po této proceduře hrají jak z praku.
Vyzkoušel bych to nejdříve na sluchátkách, které jsou na vyhození, protože odhadnout to správné množství peroxidu může být pro začátek těžké.