Avatar uživatele
lukas.lukas

Jak vyčistit sluchátka (špunty)

Jednou jsem si koupil špuntová sluchátka za 1200 kč, po delší době jsem tam měl ušní maz a chtěl jsem ho odstranit.Vytáhl jsem špunty, vzal jsem šulku do uší a vyčistil jsem ty sluchátka (ne špunty), pak jsem to zapojil od MP3 pustil písničku a hralo jen jedno sluchátko ale hodně slabě, tak jsem je vyhodil.Ted jsem si koupil nove za 2300kč a mám tam také ušní maz, nebudu to takhle zkoušet znova.Poradí mi někdo ?

Nemyslete si o mě nic špatného uši si čistím pravidelně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, beer před 4668 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Ušní maz rozpustí spolehlivě silný líh (80% min).
Stačí tedy navlhčit vatovou tyčinku a čistit tak, aby se tekutina nedostávala dovnitř – pomalu, nespěchat. Velmi tuhé zkytky mazu nejdříve navlhčit a čistit až za nějakou dobu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Berušinka

Nemyslím si o tobě nic špatného – holt, když se poslouchá přes sluchátka, tak je to větší „darda“ pro uši – proto vytváří víc mazu.

Já bych to zkusila jemně otřít nějakým hadříkem. Nevím .. v tomhle neporadím …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
DDarent

Za 1200??? za to bych si koupil perfektní sluchátka který sou VELKÝ a ne nějaký špuntový prci, co nemůžeš pořádně umejt!!!!

A špuntový sluchátka za 2300???? to je u mně bláznovství!!!

kdyby ste si radši koupil tuty
http://www.al­za.cz/sennhei­ser-hd-215-ii-d238174.htm

špuntový sou drahý vtom, že sou malý, ale velkým sluchátkům za stejnou cenu se nemůžou rovnat!!!!!!!!!­!!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
wiky1982

Dobrý den. Mě se osvědčil 3% peroxid vodíku běžně dostupný v lékárně. Nejlepší je si nechat blistr od sluchátek do kterého se pokládají/zac­vakávají špunty náušníkama dolů.
Do jamky pro sluchátka v blistru se nakape pár kapek výše zmíněného peroxidu, ale tak, aby se namočil zvukovod sluchátek a ne měnič vevnitř, a nechá několik hodin působit. (klidně přes noc).
Ráno pak sluchátka z blistru vyndáte, profouknete jejich zvukovod, aby se peroxid dostal ven, drátkem opatrně vykydáte případné zbytky nečistot.
Mám levné špunty za 250kč a po této proceduře hrají jak z praku.
Vyzkoušel bych to nejdříve na sluchátkách, které jsou na vyhození, protože odhadnout to správné množství peroxidu může být pro začátek těžké.

před 1697 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek