Pokročilý

Jak vyčistit skleněnou zapékací mísu?

Jak mám nejlépe vyčistit černé spálené skvrny na skleněné zapékací míse? Jde to vůbec ? Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Chce to hned za tepla , namočit do hodně teplé vody s jarem a na houbičku s drsnou stranou nasypu písek a pěkně umyji , pak ještě dočistím nerez drátky na nádobí. Mám zapékací mísy stále jako nové , bez jakýchkoliv skvrn
Doplňuji:
Ano Tome , máš pravdu nesmíš se na to ani jednou vykašlat , prostě pečlivě mýt od prvního pečení

Další odpovědi:

Zlatý

Hanulka,má pravdu.Ale,jenom v případě,že se mísy,pečlivě vyčistí,po každém použití.Pokud ne,časem se,sebemenší nečistoty,hlavně z venku,"zapečou",a odstranit je,je téměř nemožné.Protože,mne to pracné udržování,nebavilo,koupili jsme keramické,s bílou glazurou,a je po problémech.Umývání,po použití,jde "samo".
Doplňuji:
Přesně,tak,jsem to,Hanulko,myslel.A,vím to,protože,jsem ten,který se toho pečlivého mytí,úplně nedržel. :-))

Zlatý

Myjeme ji pokaždé v myčce, bez problémů, je krásně čirá.

Stříbrný

Jak píše Deli, myjte ji v myčce.
Agresivita prášků a tablet do myček si s tím v pohodě poradí.
Vlastní zkušenost

Pokročilý

Pokud potřebuji vyčistit skleněnou zapékací mísu, smaltovaný pečící plech a nebo celou (smaltovanou)pečící troubu, používám jeden gel (výrobce: Amway). Ten štětečkem natřu, nechám působit a vytřu, utřu, opláchnu. Výsledek vynikající. Vyčištěné věci jako nové.
Myčka na nádobí taky dobrá, ale nejde v ní čistit celá trouba :-)

vyzkoušejte kašičku připravenou z jedlé sody a jaru.pořádně rozmíchejte,naneste kam potřebujete,nechte chvíli působit a pak smyjte,popř.použijte drsnou stranu houbičky.čistím takhle sklo na sporáku a funguje to

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 840
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 479
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.