Jak vyčistit připálený hrnec?

Povedlo se mi připálit asi tak půlcentimetrovou vrstvu smetany v novém hrnci. Drží to tam fest. Týden jsem to nechal odmočit ve vodě s jarem avšak bez sebemenšího výsledku.

Má někdo nějaké tipy, jak se snadno zbavit takovéto připáleniny, nebo si mám ušetřit práci a raději koupit nový hrnce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kdysi jsem našla radu, - použít prášek na praní. Někdy i opakovaně. Zrovna nedávno jsem vařila brrambory bez vody .... a pak v připáleném hrnci nechala projít varem prášek na praní.

Za pokus to stojí. nděkdo radí vodu se solí nebo s práškem do pečiva. Je třeba zkoušet několikrát, odmočit a opakovat.

Další odpovědi:

Moje rada je prdopeč,ale rada s pracím práškem není k zahození,určitě bych ji vyzkoušela: http://www.mlsanicko.cz/…

Stříbrný

Mě se to taky jednou povedlo, to namáčení nepomůže, paličkou na maso jsem do toho bušila, odskakovaly od toho kusy připálenin, drbala jsem to vším, co mi přišlo pod ruku a vydrbala, asi po hodině byl ten hrnec celkem dobrej, akorát pořád smrděl připáleninou, to byl ale nerez celý hrnec, jestli to máš teflonový, tak to nevim, co s tim, to se drbat nemůže
Doplňuji:
tady třeba zkoušeli sůl, ocet a kdeco dalšího, koukni se
http://www.emimino.cz/…

Z jakého je ten hrnec materiálu??
Na připáleniny výtečně zabírá hydroxid sodný - ale není použitelný na vše...
;-)

Zlatý

Zkus použít čistič na trouby a grily.

Bronzový

Stalo se mi něco podobnýho :-), nalila jsem do hrnce trochu vařící vody (z rychlovarné konvice) a dala do toho rozpustit tablety do myčky, pustilo všechno, není vidět, že se to kdy stalo i když jsem vyplýtvala asi deset tablet.

Stříbrný

Jde také z ůspěchem použít roztok sódy na praní.Jednou jsem také použil čistič na zapečené trouby.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 840
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 479
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.