Adula.57

Jak vyčistit poškrábaný displej telefonu?

Jak vyčistit poškrábaný displej telefonu, když je tam takový malinký flíček, ale i tak bych to ráda vyčistila a někdo mi říkal že se to dá vyčistit, ale už nevím jak. Nevíte někdo?
Doplňuji:
Slyšela jsem že je speciální pasta na to, ale kde se prodává, to nevím…

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je poškrábaný tak vyměnit. Doma se to asi nepodaří odstranit, musel by se přeleštit mechanicky celý povrch a to se určitě nevyplatí.

Další odpovědi
chudst

Z jednoho slovenskeho fora: jsou-li to jen skrabance tenke jako vlasky, je mozne je mirne zalestit.

Je trik, ze vezmes zubni pastu nebo flanelovou hadru a budes lestit az do zblazneni, a to by malo trochu pomoct… Ale muze se stat, ze tim odlestis i puvodni ochrannou vrstvu, ktera tam je. Existuje jeste specialni pasta na lesteni, ktera stoji na slovensku 200–300sk a jmenuje se DISPLEX… Pry to lidem pomohlo. (Ale byly i problemy, ze pasta lidem sklicko znehodnotila.) Koupit ji muzete treba zde: http://www.1m­.cz/detail/4440/dis­plex-lestici-pasta-pasta-pro-odstraneni-skrabancu/

Anebo musite vymenit cely displej – v pripade, ze ho mate poskrabany hodne.

Osobne bych zkusil nejdrive pastu (ta se neztrati) – stoji ‚jen‘ 169kc a muzete ji pouzit na fotaky, kamery, mp3 prehravace… a pokud nepomuze, vymenil bych displej za novy.

Zdroj: http://samsun­gjet.povez.cz/to­pic/561/poskra­bany-displej/

Hlada

Záleží na tom, jak je poškrábání hluboké. V podstatě se musí odbrousit vrstva do hloubky škrábance. Je možné použít různé brusné a lešticí pasty, které se používají k leštění autolaků. Neprodávají se ale v malém množství. Co se prodává v tubách je Silichrom (hrubý) a Neoxyd (jemnější). Na konečné vyleštění se dá použít zubní pasta.

brazdarom19

Jak už tu někdo psal, pokud jsou škrábance hlubší, tak s tím asi moc neuděláte. Já toto řešil nedávno u mých Apple Watch, které jsem si koupil přes bazar. Měly dost poškrábané sklíčko. U Apple Watch je ale celkem výhoda, že se dá vyměnit pouze samotné sklo, ne nutně celý displej. Výměna skla Apple Watch navíc není nijak extra drahá. Mně se o to postarali tady – https://iwatchser­vis.cz/znacky/ap­ple/

marcelus

Hodně diskutované téma, ale vlastně neexistuje nic, čím byste hlubší rýhu na displeji dokonale zaplnili..než si kupovat různé drahé přípravky, nebo zkoušet podomácku vyrobené pasty, tak si radši koupím větší zásobu tvrzených skel..ta se totiž dají koupit za pár desítek korun- https://tvrze­naskla.eu/12-samsung
No a když si mobil ještě uložíte do pouzdra, třeba knížkového, tak se zase tak nemusíte bát..nechápu lidi, co mají drahý telefon bez jakékoliv ochrany a ještě strčený v kapse