tencosepta

Jak vyčistit místo pod klávesnicí u notebooku

Notebook je půl roku starý a začíná pomálu ztrácet výkon, no a mě napadlo vyčistit ten chlívek, co je pod klávesnicí. Zkoušel jsem to vysavačem, ale mezírky mezi jednotlivými klávesami jsou moc malé. Existuje nějaký neplacený způsob (tj. ten, za který třeba utratím peníze ale udělám to doma sám), nebo si to musím jít nechat vyčistit v servisu?

Nejlepší odpověď
anonym

Půl roku starý notes je v záruce – takže bych jej doma ´servisoval´ jen s velikou opatrností…
😉
Počítač je potřeba rozebrat (k vyčištění obvykle stačí vyndat klávesnici) a vyčistit.
Nepíšeš ovšem, o jaký jde notes – takže víc ti neporadím…

Další odpovědi
iceT

Mezírky mezi klávesami protáhnu špejlí obalenou vlhkým ubrouskem,není to nic moc,asi by se takto ani dělat nemělo,ale já mám vergla co brzy půjde do kytek.Pak by se daly jednotlivé klávesy vylouskat,vyčistit pod nimi,ale asi by se klávesy hůř dávaly zpět.
Ovšem jak napsal mowla,záleží na typu klávesnice.

cochee

Já ti trošku poopravím terminologii: ty chceš vyčistit prostor pod klávesAMI, ne pod klávesNICÍ – ještě to pod klávesami je pořád klávesnice. Celá klávesnice se dá vyjmout, na okraji jsou takové zarážky, jejich zatlačením se dá klávesnice uvolnit a popřípadě některé jsou ještě připevněny pár šrouby zespod, takže ty se musí odšroubovat. Pak klávesnici opatrně nadzvedneš a odpojíš „kšandu,“ neboli páskový kabel, kterým je klávesnice připojena ke sběrnici. Tady bys měl zjistit, že prostor pod celou klávesnicí je čistý, špína je jen pod jednotlivými klapkami. A teď to může být ošemetné. Klávesy notebookové klávesnice je nutno sundávat s největší opatrností, protože přídržné mechanismy jsou úplně jiné, než u velkých PC klávesnic a navíc hrozně jemné, pokud je mechanicky porušíš, klávesa už zpátky nemusí držet pořádně anebo dokonce vůbec. Pokud se rozhodneš opravdu jednotlivé klávesy odloupat, raději si předtím klávesnici vyfoť, abys měl pak podle čeho klávesy seřadit. A jinak bez loupání kláves snad jen vysavač, ale dokonalé to nebude.

MK44

Pokud počítač ztrácí výkon, nebude to klávesnicí, ale buď Vám odchází elektronika nebo jste si ho zadělal softwarově. Chyba v klávesnici se projeví tak, že comp nereaguje při stisku určité klávesy, ač by měl. Je-li comp v záruce, viz Mowla.

McArthur

Na špinavou klávesnici se dá použít Cyber Clean http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=3576 , ale dle mého názoru to nebude špínou z jídla padajícího od tvých úst, ale tím, že si do počítače instaluješ hromadu zbytečností. V tomto případě bych doporučil nejprve odstranit zbytečné aplikace (především různé toolbary) a potom systém projet program Ccleaner, který je zdarma: http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/ccle­aner/?g[hledano]=ccle­aner&g[oz]=4.14­.4707&g[up]=Win