mj81

Jak vyčistit klávesnici u PC

Mám počítač, u něj klávesnici. Mezi klávesy padá prach, vlasy a další nečistoty. Jak je z toho dostat ven? Obrátit klávesnici a vytřepat, protáhnout škvíry mezi klávesami třeba nůžkami a nečistoty vytáhnout, vyndat všechny klávesy a po vyčištění zase vrátit, … Jak to děláte vy?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Klávesnici ve vaně omyjí houbičkou a jarovou vodou, poté sprchou pořádně opláchnu. Pak nechám oschnout (nejlépe v průvanu). Pro tyto případy mám naštěstí náhradní klávesnice, takže nemusím čekat než ta mokrá oschne.

Ostré předměty opravdu nedoporučuji. Případně vytvořená špona, která zapadne do klávesnice, jí může prakticky znehodnotit (přestane fungovat).
Doplňuji:
RE: p858
Při „pouze zaprášené“ klávesnici by mohlo opatrné vyluxování s kartáčkem stačit. Ovšem bez toho mokrého hadru, ten totiž nadělá žmolky a ty mohou zapadat do klávesnice a také ji znehodnotit.

Další odpovědi
anonym

odpojit, obrátit a třepat až to vypadá, vyluxovat, oprášit prachovkou, vlhkým hadrem otřít…

Pivo

Nejprve vypněte počítač a pro jistotu také odpojte kabel, který spojuje klávesnici s počítačem. Při čištění může dojít ke stisku různých klávesových kombinací a s vaším počítačem by se mohly začít dít podivné věci.

Prach musí ven
Nyní klávesnici obraťte vzhůru nohama – nebo spíše klávesami dolů – a vyfoukejte z ní prach pomocí kompresoru, plechovky se stlačeným vzduchem. Vždy po vyfouknutí prachu stiskněte klávesy – tím se uvolní další dávka nečistoty – a pak znovu zamiřte proud vzduchu na klávesnici. Pokud byste místo na kompresor vsadili na vysavač, vystavujete se riziku vcucnutí kláves – tento způsob čištění proto důrazně nedoporučujeme.

Jestli ovšem chcete sáhnout k zásadnímu zákroku, vyndejte každou klávesu zvlášť a vyčistěte ji ze všech stran, přičemž místo jejího uložení opět můžete vyfoukat.

Jako nová
Na závěr vezměte hadřík nebo ještě lépe štěteček. Nejprve ho namočte do čisticího přípravku na bázi alkoholu a pak s ním dokončete čistí proces – pozor: rozhodně nepoužívejte vodu. Zaměřte se na ohmatané části klávesnice.

anonym

třeba tímto, ..

http://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=cyber+cle­an

docela účinné.