Kelt

Jak vyčistit klávesnici k počítači od prachu a pod?

Mám pouze obyčejný vysavač, odšoubovat dolní část mi připadá zdlouhavé a nevím, zda půjde vrátit klávesnici do původního stavu. Do servisu taky nechci chodit. Má někdo osvědčený způsob? Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Fakt inteligentní !!
Vysavač, širší štětec a trochu lihu udělá 100 x více práce než inteligentní hmota !
Vysaji, namočím štětec do lihu očistím štětcem klávesnici až do sucha, případně znovu přejedu vysavačem. Toť vše.

Další odpovědi
Akzeret

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=13TdRmdUd­fk

Je perfektní, nedáme na ni dopustit :)

Shaohao

vyhodit a koupit novou…

Dochy

Pokud chceš klasickou klávesnici opravdu vyčistit, tak jednoznačně rozebrat. Tlačítka pak jdou vyházet a v poho vyprat v kýblu s jarovou vodou nebo něčím takovým, vrchní gumu umyješ vysušíš a pak vrátiš zpátky. Na nic od elektroniky ale nesmí přijít voda… pokud ano, můžeš to zkusit opláchnout lihem a osušit. Ale je tu risk, že tam něco zůstane a časem „uhnije“.

Na tlačítka (hmatníky) bacha, ať je pak nastrkáš zpět správně. (ne že by to byl nějaký problém, ale blbě se na tom píše, pokud neznáš vše zpaměti 😉 )

McArthur

Nejlepší způsob je, pokud se jedná o klasickou klávesnici, rozebrat ji a klávesy vyprat v jarové vodě. Pokud se Ti do toho nechce, tak ta hmota, CyberClean, se prodává v malých balíčcích za pár korun : http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=3576 . Není to ale ideál. To raději použij vysavač + štětec + stlačený vzduch a klávesy od mastnoty očisti nějakým hadříkem.

cochee

Odšroubování dna klávesnice zpravidla není k ničemu, protože se tím ke špíně stejně nedostaneš. Cesta vede přes odloupání jednotlivých kláves, ale buď si jistý, že to zabere několikanásobek času potřebného k odšroubování dna. Zbytek ti popsali ostatní. Klávesnici je před loupáním dobré vyfotit, to je opatření pro správné zasazení kláves po očistě :)
Doplňuji:
Akzeret, to dohozené video by mě od použití té hmoty totálně odradilo, moc toho za ty prachy nepředvedla :P

anonym

pokud je ti za tezko vysroubovat 4–6 sroubku, kup si novou, a ze zrovna ty.

krftwrk

Vzduchem ve spreji…