Tíšek99

jak vyčistit brýle?

Mám dioptrické takové ty moderní velké brýle. Často se mi na nich dělají šmouhy, které nejdou vyčistit. Nevíte jak na to?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlepe u optika. Jinak existuje celá řada přípravků na čištění brýlý, poslední možností je bavlněná látka nebo jelenice.

Další odpovědi
quentos

poslední dobou se rozmohlo mikrovlákno, je to parádní, člověk na to nemusí dejchat a čistí to téměř samo http://www.da­mira.cz/mikro­vlakno-mms/mikrovlaknova-uterka-na-bryle-mms-20-x-20-cm-180-g.html

kdyby nepomohlo ani to, dá se se skly od brýlí zacházet jako s nádobím – kápnout na ně sapon, opatrně rozetřít, omýt a nechat oschnout. To vyčistí spolehlivě i tu největší prasárnu…

anonym

Používala jsem jeleničku a tak jednou za tři měsíce jsem si je nechávala čistit ultrazvukem v optice. Bylo to za pár korun a stálo to opravdu za to.

venkovan

Ultrazvukový přístroj. Stojí několik stovek a čistí stejně jako v optice. A lze ho doma používat i na jiné čištění.

mosoj

Ultrazvukovou vaničku mám taky, ale od té doby co jsem si koupil u Lidla za dvě pětky krabičku ubrusků ( W5 Brillenenpuztucher) napuštěných čisticím přípravkem jsem ji ještě nepoužil. Jinde za to chtějí kilo a více.

Michal Kole

Čistý alkohol na sklo.

Pokud teda nejsou čočky plastové

anonym

Iron na sklo a jemný toaletní papír nebo speciální utěrky na brýle či na objektivy