Avatar uživatele
Tíšek99

jak vyčistit brýle?

Mám dioptrické takové ty moderní velké brýle. Často se mi na nich dělají šmouhy, které nejdou vyčistit. Nevíte jak na to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4316 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nejlepe u optika. Jinak existuje celá řada přípravků na čištění brýlý, poslední možností je bavlněná látka nebo jelenice.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

poslední dobou se rozmohlo mikrovlákno, je to parádní, člověk na to nemusí dejchat a čistí to téměř samo http://www.da­mira.cz/mikro­vlakno-mms/mikrovlaknova-uterka-na-bryle-mms-20-x-20-cm-180-g.html

kdyby nepomohlo ani to, dá se se skly od brýlí zacházet jako s nádobím – kápnout na ně sapon, opatrně rozetřít, omýt a nechat oschnout. To vyčistí spolehlivě i tu největší prasárnu…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Používala jsem jeleničku a tak jednou za tři měsíce jsem si je nechávala čistit ultrazvukem v optice. Bylo to za pár korun a stálo to opravdu za to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Ultrazvukový přístroj. Stojí několik stovek a čistí stejně jako v optice. A lze ho doma používat i na jiné čištění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ultrazvukovou vaničku mám taky, ale od té doby co jsem si koupil u Lidla za dvě pětky krabičku ubrusků ( W5 Brillenenpuztucher) napuštěných čisticím přípravkem jsem ji ještě nepoužil. Jinde za to chtějí kilo a více.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Čistý alkohol na sklo.

Pokud teda nejsou čočky plastové

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Iron na sklo a jemný toaletní papír nebo speciální utěrky na brýle či na objektivy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek