pn65

Jak vyčistit bovdeny na kole?

Poslední asi rok mě jde manipulace s páčkami převodů na řídítkách dost stuha a myslel a nevím co s tím.
už jsem bovdeny promazal, vyměnil jsem lanka a teď přemýšlím o koupě nových páček, ale zase si nejsem jistej, jaký páčky jsou vhodný, rozhoduje jenom počet převodů, nebo ještě něco jinýho?

Odpovědi
Kepler

Měl jsem stejný problém a zatím jsem to řešil tak, že jsem omezil vedení lanka v bowdenu a příliš ostré ohyby na nezbytné minimum. Může se taky bowden propláchnout naftou (pomocí inj. stříkačky), nechat vysušit a znovu promazat. Nakonec jsem ale stejně zjistil, že ten rozhodující odpor byl způsoben samotnou přehazovačkou, takže se zkus zaměřit na ni.