macek

Jak vyčistit automatku od vodního kamene?Jednou jsem to zkoušela octem ale už si nepamatuji nastavení

Nejlepší odpověď
ahold

Dej 3 litry octa do pračky. Nastav poloviční náplň a vyvářku.
Doplňuji:
Pak stačí udržovat.
Asi tak 1× za čtvrt roku to opakuj už jenom s půl litrem octa.
Záleží na četnosti praní a tvrdosti vody.

cochee

Lze zkusit kyselinu citronovou, i potravinářskou. Dva desetidekové sáčky, jeden stojívá 10–20 korun, vody bych napustil tolik, aby byla vidět hladina v bubnu – bude vysoká koncentrace, což je žádoucí – on ten ocet je sám o sobě jen osmiprocentní roztok už v láhvi a ještě se to naředí spoustou vody. Vyvářka – čím teplejší voda, tím líp.

JájsemRaibek

jen doplním ahold:
po vypuštění vody vyčisti filtr!