Danča84

Jak vyčístím ucpaný odpad?

Prosím poraďte. Máme v kotelně na podlaze kanálek, normálně je zakrytý uhlím. Včera z něj začala téct voda, je to ucpané někde dál pod podlahou. Nešlo to ničím pročistit, manžel na to měl i nějaký přístroj a nic, ven do kanálu neproteče ani kapička. Sypal tam kuchyňskou sůl, teď tam chce nalít směs lihu a benzínu… Hydroxid sodný nepomáhá, když to nemá kudy odtéct, netušíme v jakém místě, co, ani jak velký je ten „špunt“. Hledala jsem v modré liště a tam kromě hydroxidu a pera jiné řešení není… Děkujeme předem.
Doplňuji:
Dědapetr, Hlada – děkuji, pero zkusíme sehnat zítra, je to snad naše poslední naděje před rozkopáním podlahy
Michal Kole – nemáme ucpaný sifon od umyvadla, ale trubku zabetonovanou v podlaze, v místě někde mezi tzv. gulí a ústím do kanálu na ulici (na Vaší prosbu o natočení videa – chtěla bych vidět Vás, jak 7m odpadní trubku strkáte do kýblu se savem…)

Nejlepší odpověď
Hlada

Půjčte si nebo kupte profesionální pero 10–15m podle délky odpadu. Různé chemické zázraky jsou vyhozené peníze a ztracený čas.
Doplňuji:
Je důležité, aby pero mělo na konci hrušku, na kterou se svinstvo namotá a vytáhne ven v případě, že nepůjde ucpávku prorazit.

Další odpovědi
dědapetr

Na to se používají protahovací péra.V odkaze:
http://www.tes­neninyvlt.cz/pro­dukty/produkty/in­stalaterske-naradi-a-potreby-pro-remeslniky/pro­tahovaci-pera

venkovan

Pokud to není zamrzlé, což teď i ještě může být, tak vedle pera by možná pomohl proud vody z venčí. Profíci mají hadici s zpětnými tryskami které hadici zatlačují do trobky a zároveń nečistoty vyplavují.
Možná bude stačit obyčejna zahradní hadice.
Řekl bych, že tam muže být, slepený uhelný prach

Drap

Může to být i někde dál i zamrzlé. Potom nezbývá než čekat. Pokud je to ucpané tak péro, a nebo existují i speciální firmy, ovšem bývá to dost nákladné

IK

Je možné že to někde zamrzlo, takže pokud nepomůže horká voda a ta sůl, tak raději počkejte na oblevu.
Tátovi teď zamrzla voda nejdřív v bytě, pak ve sklepě, pak to tam prasklo, na podlaze zamrzlo. Zamrznul mu i odpad, ale ten teplou vodou povolil.

anonym

Před léty se nám něco takového stalo a manžel musel rozřezat odpadní trubku, aby ten „špunt“ dostal ven. Na částečně zanešený odpad stačí Krtek, nebo péro. Někdy se ale může vytvořit ucpávka, která odpadní trubku zaplní, nepohne se z místa a nic kvůli ní odpadem neproteče. Chce to najít místo, kde je odpad ucpaný a zde jej otevřít.

Michal Kole

Nejlepší je rozebrat od celý sifon od lavoru až k trubce a ručně mechanicky (nějakým kartáčem) vyčistit.

Pak strčit do kýlu s vodou s nějakým savem

Pak osmirkovat příruby a dát nová těsnění a znova namontovat.

Ještě jsem neviděl „holku“ rozebírat „instalatéřit“, natoč mi to na kameru, to bude asi zajímavé 😁 😁 😁

Doplěno: Omlouvám se, četl jsem jen titulek

instalatér

Zdravím . ,, teď tam chce nalít směs lihu a benzínu… " V kotelně ? Dobrý nápad. Pokud budete ještě mojí zprávu číst ,....... tak jak tu bylo řečeno použijte instalatérskou pružinu. A potom prolít velkým množstvím vody.

Petrovskalui

Nevím proč, ale u nás se odpad ve starším domě Praze ucpává opravdu dost často… Musela sem to vždy nějak řešit a několikrát jsem se s tím hodně natrápila. Proto jsem si už na to našla výborného hodinového manžela otahodinovyman­zel.cz , který si vždy rychle udelá čas a hlavně pracuje za slušné peníze.

Kamix

My jsme s ucpaným odpadem bojovali minulý týden a nakonec zabrala obyčejná babská rada, na kterou jsme narazili na https://bydle­niii.cz/media/jak-vycistit-ucpany-odpad Stačilo do odpadu nalít horkou směs v podobě sody a octu a to odpad naprosto dokonale protáhlo.

struzzo

My jsme měli opravdu hodně zanesený odpad, už jsme taky chtěli rozkopat podlahu, ale pak jako zázrakem pomohla jedlá soda a sůl. O této metodě jsem se dočetl zde http://svet-hobby.cz/ .. ušetřilo mi to spoustu peněz, takže naprostá spokojenost. Kdo má problém s ucpanými odpady, určitě mrkněte.

Lojzak

Doporučuji čistič odpadů a potrubí tento https://www.top­markt.cz/cisti­ce-odpadu-a-potrubi/g-g-cistic-odpadu-a-potrubi--krtek--v-prasku-600g/
Fakt moc pomáhá.

Jurek

zrovna brouzdám na těchto diskuzích, protože hledám co koupit na odpady. Je to dobrý, to co doporučujes jo? Možný zkusím taky koupit.

Lojzak

Opravdu je to super, vyzkoušej, za pár kaček a super.