Avatar uživatele
Danča84

Jak vyčístím ucpaný odpad?

Prosím poraďte. Máme v kotelně na podlaze kanálek, normálně je zakrytý uhlím. Včera z něj začala téct voda, je to ucpané někde dál pod podlahou. Nešlo to ničím pročistit, manžel na to měl i nějaký přístroj a nic, ven do kanálu neproteče ani kapička. Sypal tam kuchyňskou sůl, teď tam chce nalít směs lihu a benzínu… Hydroxid sodný nepomáhá, když to nemá kudy odtéct, netušíme v jakém místě, co, ani jak velký je ten „špunt“. Hledala jsem v modré liště a tam kromě hydroxidu a pera jiné řešení není… Děkujeme předem.
Doplňuji:
Dědapetr, Hlada – děkuji, pero zkusíme sehnat zítra, je to snad naše poslední naděje před rozkopáním podlahy
Michal Kole – nemáme ucpaný sifon od umyvadla, ale trubku zabetonovanou v podlaze, v místě někde mezi tzv. gulí a ústím do kanálu na ulici (na Vaší prosbu o natočení videa – chtěla bych vidět Vás, jak 7m odpadní trubku strkáte do kýblu se savem…)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr před 4452 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Půjčte si nebo kupte profesionální pero 10–15m podle délky odpadu. Různé chemické zázraky jsou vyhozené peníze a ztracený čas.
Doplňuji:
Je důležité, aby pero mělo na konci hrušku, na kterou se svinstvo namotá a vytáhne ven v případě, že nepůjde ucpávku prorazit.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Na to se používají protahovací péra.V odkaze:
http://www.tes­neninyvlt.cz/pro­dukty/produkty/in­stalaterske-naradi-a-potreby-pro-remeslniky/pro­tahovaci-pera

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Pokud to není zamrzlé, což teď i ještě může být, tak vedle pera by možná pomohl proud vody z venčí. Profíci mají hadici s zpětnými tryskami které hadici zatlačují do trobky a zároveń nečistoty vyplavují.
Možná bude stačit obyčejna zahradní hadice.
Řekl bych, že tam muže být, slepený uhelný prach

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Může to být i někde dál i zamrzlé. Potom nezbývá než čekat. Pokud je to ucpané tak péro, a nebo existují i speciální firmy, ovšem bývá to dost nákladné

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Je možné že to někde zamrzlo, takže pokud nepomůže horká voda a ta sůl, tak raději počkejte na oblevu.
Tátovi teď zamrzla voda nejdřív v bytě, pak ve sklepě, pak to tam prasklo, na podlaze zamrzlo. Zamrznul mu i odpad, ale ten teplou vodou povolil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Před léty se nám něco takového stalo a manžel musel rozřezat odpadní trubku, aby ten „špunt“ dostal ven. Na částečně zanešený odpad stačí Krtek, nebo péro. Někdy se ale může vytvořit ucpávka, která odpadní trubku zaplní, nepohne se z místa a nic kvůli ní odpadem neproteče. Chce to najít místo, kde je odpad ucpaný a zde jej otevřít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Nejlepší je rozebrat od celý sifon od lavoru až k trubce a ručně mechanicky (nějakým kartáčem) vyčistit.

Pak strčit do kýlu s vodou s nějakým savem

Pak osmirkovat příruby a dát nová těsnění a znova namontovat.

Ještě jsem neviděl „holku“ rozebírat „instalatéřit“, natoč mi to na kameru, to bude asi zajímavé 😁 😁 😁

Doplěno: Omlouvám se, četl jsem jen titulek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
instalatér

Zdravím . ,, teď tam chce nalít směs lihu a benzínu… " V kotelně ? Dobrý nápad. Pokud budete ještě mojí zprávu číst ,....... tak jak tu bylo řečeno použijte instalatérskou pružinu. A potom prolít velkým množstvím vody.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petrovskalui

Nevím proč, ale u nás se odpad ve starším domě Praze ucpává opravdu dost často… Musela sem to vždy nějak řešit a několikrát jsem se s tím hodně natrápila. Proto jsem si už na to našla výborného hodinového manžela otahodinovyman­zel.cz , který si vždy rychle udelá čas a hlavně pracuje za slušné peníze.

Avatar uživatele
Kamix

My jsme s ucpaným odpadem bojovali minulý týden a nakonec zabrala obyčejná babská rada, na kterou jsme narazili na https://bydle­niii.cz/media/jak-vycistit-ucpany-odpad Stačilo do odpadu nalít horkou směs v podobě sody a octu a to odpad naprosto dokonale protáhlo.

Avatar uživatele
struzzo

My jsme měli opravdu hodně zanesený odpad, už jsme taky chtěli rozkopat podlahu, ale pak jako zázrakem pomohla jedlá soda a sůl. O této metodě jsem se dočetl zde http://svet-hobby.cz/ .. ušetřilo mi to spoustu peněz, takže naprostá spokojenost. Kdo má problém s ucpanými odpady, určitě mrkněte.

před 2435 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lojzak

Doporučuji čistič odpadů a potrubí tento https://www.top­markt.cz/cisti­ce-odpadu-a-potrubi/g-g-cistic-odpadu-a-potrubi--krtek--v-prasku-600g/
Fakt moc pomáhá.

před 2581 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jurek

zrovna brouzdám na těchto diskuzích, protože hledám co koupit na odpady. Je to dobrý, to co doporučujes jo? Možný zkusím taky koupit.

před 2570 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lojzak

Opravdu je to super, vyzkoušej, za pár kaček a super.

před 2563 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek