Avatar uživatele
Elis Pokorná

Jak vychovat malé myší mládě?

Kamarádka mi přinesla ze zverimexu takovéto holátko, že prý jí ho bylo líto, ale ona odjíždí na hory, tak jestli bych se o něj nepostarala. Řekla jsem jí, jak je blbá, že koupila tohle a hadojdají tamto, ale přece jsem ho nemohla odmítnout. Nemohla jsem ho nechat umřít. Nemá s tí mněkdo nějaké zkušenosti? Čím ho krmit, jak ho krmit, o teple a tak dále? Byla bych vám MOC A MOC vděčná! :)
Doplňuji:
Je úplně holá, ještě ani neotevřela očička :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4072 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

Holátka (ještě holá mláďata) se neprodávají.
Je to asi mladá myška, stačí se tedy o ni starat jako o myši dospělé, pouze bych jí dopřál jistou vyšší teplotu. To ale byt splňuje.
Doplňuji:
No potěš pánbuch, to skutečně nevím. Vyrábět cosi kojení, udržovat v teple, děs, nevidím dobrý konec. ☹

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Myší holátka se prodávají jako krmivo pro jiná zvířata. Když kamarádka věděla,
že odjíždí, proč si to pořizovala? Já bych navrhovala nechat běžet řád přírody. Osud toho holátka byl dán okamžikem kdy se narodil. Nakrm kočku nebo hada nebo slepice, prostě ho dál netrap. Falešný soucit je k ničemu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Holátka se prodávají jako živé krmení pro hady, ještěry a obojživelníky.
Krmit ho musíš mlíkem přes stříkačku apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klára K.

já jsem vypiplala tři holátka, a to takhle:
Sežeň si mléko pro koťátka (ve větším zverimexu by to měli prodávat za 40–60 kč) a zřeď ho s vlažnou vodou v poměru voda= 3/4. Tím budeš holátko každé dvě hodiny krmit (doporučuju krmit stříkačkou nebo kapátkem.) a po nakrmení mu promasíruješ bříško a zádíčka (jemně!) aby se vyprázdnilo (masíruj např. vatovou tyčinkou, nikdy ne rukou.)
Také si někde sežeň nějakou plastovou krabici s víkem, dobré jsou například krabice od zmrzliny algida. Do krabičky dej natrhané kapesníčky, na dno dej vrstvu nějaké jemné látky a třeba můžeš koupit i takovou myš na hraní pro kočky, holátko se k tomu rádo přitulí. Pozor, nedávej do krabičky vatu nebo piliny/hobliny, vatou se holátko může udusit a piliny/hobliny by ho mohly štípat, když je ještě úplně holé!
Mimochodem, připomínám, mláďátko musíš krmit opravdu každé dvě hodiny, takže i v noci!
Tak, snad je to všechno, co potřebuješ.
btw:
www: holátka se ve zverimexu prodávají, akorát ne pod názvem „myši“ ale pod názvem „žrádlo pro hady“

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
Fallagela

zkus se zeptat tady www.potkanci.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

přesně vím, co se s těmito mladými myšky dělá. Dej ho do výběhu s hadem, určitě se skamarádí a nebudeš ho ani muset krmit :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bessie

Malé holátko by správně mělo zůstat u mámy. Ale nikdy se stane že máma mládě odmítne. Dej jí trochu mlíčka, a zrní pro myši. Jinak normální vodu. Přeji hodně štěstí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
fred321

Ja som skusal kravske mlieko aj smotanu. Vytvorila sa im z toho zaludku nestravitelna zrazenina, jeden to uz neprezil, ostatnym vela nechyba. Ak potrebujes nieco surne, skus kupit detske mlieko, napriklad sunar v nonstop lekarni kym nezozenies „mléko pro koťátka“ ako pise Klára K. Ten sunar naried pre istotu dva krat viac ako je v navode.

před 2782 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
www

Předpokládám, že zvíře, kterému bys mohla myšku dát jako potravu nemáš, možná to ale také ani nechceš vidět. Odnes jí proto do nějakého Zverimexu zpět, oni si poradí.
Zkoušet ji vypiplat asi nezvládneš.

před 4072 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek