Elis Pokorná

Jak vychovat malé myší mládě?

Kamarádka mi přinesla ze zverimexu takovéto holátko, že prý jí ho bylo líto, ale ona odjíždí na hory, tak jestli bych se o něj nepostarala. Řekla jsem jí, jak je blbá, že koupila tohle a hadojdají tamto, ale přece jsem ho nemohla odmítnout. Nemohla jsem ho nechat umřít. Nemá s tí mněkdo nějaké zkušenosti? Čím ho krmit, jak ho krmit, o teple a tak dále? Byla bych vám MOC A MOC vděčná! :)
Doplňuji:
Je úplně holá, ještě ani neotevřela očička :)

Nejlepší odpověď
www

Holátka (ještě holá mláďata) se neprodávají.
Je to asi mladá myška, stačí se tedy o ni starat jako o myši dospělé, pouze bych jí dopřál jistou vyšší teplotu. To ale byt splňuje.
Doplňuji:
No potěš pánbuch, to skutečně nevím. Vyrábět cosi kojení, udržovat v teple, děs, nevidím dobrý konec. ☹

Další odpovědi
anonym

Myší holátka se prodávají jako krmivo pro jiná zvířata. Když kamarádka věděla,
že odjíždí, proč si to pořizovala? Já bych navrhovala nechat běžet řád přírody. Osud toho holátka byl dán okamžikem kdy se narodil. Nakrm kočku nebo hada nebo slepice, prostě ho dál netrap. Falešný soucit je k ničemu.

Lucijej

Holátka se prodávají jako živé krmení pro hady, ještěry a obojživelníky.
Krmit ho musíš mlíkem přes stříkačku apod.

Klára K.

já jsem vypiplala tři holátka, a to takhle:
Sežeň si mléko pro koťátka (ve větším zverimexu by to měli prodávat za 40–60 kč) a zřeď ho s vlažnou vodou v poměru voda= 3/4. Tím budeš holátko každé dvě hodiny krmit (doporučuju krmit stříkačkou nebo kapátkem.) a po nakrmení mu promasíruješ bříško a zádíčka (jemně!) aby se vyprázdnilo (masíruj např. vatovou tyčinkou, nikdy ne rukou.)
Také si někde sežeň nějakou plastovou krabici s víkem, dobré jsou například krabice od zmrzliny algida. Do krabičky dej natrhané kapesníčky, na dno dej vrstvu nějaké jemné látky a třeba můžeš koupit i takovou myš na hraní pro kočky, holátko se k tomu rádo přitulí. Pozor, nedávej do krabičky vatu nebo piliny/hobliny, vatou se holátko může udusit a piliny/hobliny by ho mohly štípat, když je ještě úplně holé!
Mimochodem, připomínám, mláďátko musíš krmit opravdu každé dvě hodiny, takže i v noci!
Tak, snad je to všechno, co potřebuješ.
btw:
www: holátka se ve zverimexu prodávají, akorát ne pod názvem „myši“ ale pod názvem „žrádlo pro hady“

Fallagela

zkus se zeptat tady www.potkanci.cz

huxa

přesně vím, co se s těmito mladými myšky dělá. Dej ho do výběhu s hadem, určitě se skamarádí a nebudeš ho ani muset krmit :)

Bessie

Malé holátko by správně mělo zůstat u mámy. Ale nikdy se stane že máma mládě odmítne. Dej jí trochu mlíčka, a zrní pro myši. Jinak normální vodu. Přeji hodně štěstí.

fred321

Ja som skusal kravske mlieko aj smotanu. Vytvorila sa im z toho zaludku nestravitelna zrazenina, jeden to uz neprezil, ostatnym vela nechyba. Ak potrebujes nieco surne, skus kupit detske mlieko, napriklad sunar v nonstop lekarni kym nezozenies „mléko pro koťátka“ ako pise Klára K. Ten sunar naried pre istotu dva krat viac ako je v navode.

www

Předpokládám, že zvíře, kterému bys mohla myšku dát jako potravu nemáš, možná to ale také ani nechceš vidět. Odnes jí proto do nějakého Zverimexu zpět, oni si poradí.
Zkoušet ji vypiplat asi nezvládneš.