Jak vybrousit kámen

Manželka našla na poli kámen je z poloviny uštípnutý a je poloprůsvitný do zelena. Neco jako vltavín – to že je to vltavín tomu moc nevěříme. Ale chci se zeptat jsk ho vybrousit aby ta jedna strana byla jakoby lesklá. Mám doma dvoukotoučovau brusku a jeden kotouč je pomaluběžný , kde se kotouž namáčí ve vodě je to bruska na proušení nožů. Tak se chci zeptat zda je možné kámen brousit na tomto kotouči. Nebo jak ho vybrousit.

Nejlepší odpověď
baghira

V amatérských domácích podmínkách nijak :)
Používají se brusky s vodorovným měděným kotoučem, brusivem je diamantový nebo karborundový prach smíchaný s vodou nebo olejem.

Další odpovědi
mosoj

Mělo by to jít. Malé otáčky a několik zrnitostí brusného kotouče, nakonec vyleštit.
Podobným způsobem se dělá doma teraso na míru, nebo náhrobní kameny.

Na všechno je třeba ale nějaká znalost.

Zde je také něco :
http://galeri­e.webboss.cz/De­fault.asp?IDM=4&id=4

Drap

Uváděná bruska bude stále ještě pro vybroušení do hladka pžíliš hrubá, a podobné broušení potřebuje i poměrně velkou přítlakovou sílu na kámen. Bruskaq asi na to bude mít příliš malý výkon.