Hanka42

Jak vybrat zahradní malotraktor?

Potřebuji poradit s výběrem zahradního malotraktoru. Sekání trávy na našem velkém pozemku běžnou sekačkou je velmi zdlouhavé, proto hledám alternativu v podobě zahradního malotraktoru. Poraďte mi prosím výrobce nebo konkrétní model. Zatím se nám nejvíc zamlouvájí Seco traktory – www.seco-traktory.cz

Odpovědi
anonym

Hanko,se seko traktory zkušenost nemám,sekám na trakturku z Mountfieldu doma zahradu 2580m2 a zatím bez poruchy.
Mám pouze tento typ,ale jsem spokojený.
Přijatelná cena,4supně výšky sekání trávy.3rychlosti plus zpátečka.
Poprvé jsem trávu posekal s přidaným sběrným košem,jelikož byla tráva vysoká,poté již2roky sekám bez koše.Koš jsem vyndal, vložil mulčovací díl a trávník je jak na golfovém hřišti,tak že nemusím nic hrabat,vše se rozdrtí na nepatrné částečky trávy ,které slouží poté jako hnojivo pro sekaný trávník.
Záleží také na tom ,jak chcete trávu upotřebit,zda na seno či jen jí posekat.
Dle toho zvolit typ trakturku.
Mysím,že na zahradu neví vodný typ s bočním vhozem,tráva je pak všude rozházená.Se spodním sekáním je vše v pohodě,nic nelítá a jsou vidět jen nepatrné částečky trávy po posekání.
S tímto riderem sekám zahradu ca 1,5hodiny se spotřebou 1litr benzínu.
http://www.mou­ntfield.cz/ri­dery

honza19hk

ono záleží na jakej pozemek, jakej terén jakou trávu. atd…

U nás se používá TZ4K16 s mulčákem.To zbaští všechno.

Jinak traktůrek doporučuji kupovat nějakej kvalitní, sice bude dražší ale ty známý značky, jako husqvarna, stihl, mountfield atd. mají servisní střediska a díly jsou také snadno dostupné, u čínských potvor tohle jisté není. navíc traktor nekupuješ každej rok, chceš aby něco vydržel, tak je lepší si připlatit.

marketka01

Přítel si pořizoval u firmy Agrotraktor Rohan – http://agrotrak­tor.eu/ a je spokojený. Není to sice nejlevnější záležitost, ale zase je to věc, kterou nekupujete ročně…
Přítel si ho pořídil na splátky a při první jízdě to vypadalo, jako by měl druhé Vánoce :) Tak se zkuste podívat tam :)