Danone

Jak vybrat účetní firmu?

Kolik stojí komplexní vedení účetnictví účetní firmou? Je mi jasné, že je to dražší, než mít externího živnostníka, ale na ty jsem nikdy neměl štěstí… Podle čeho se řídit při výběru?

Odpovědi
Drap

Nejléper podle referencí od známých, přátel a obchodních partnerů

ivzez

Kolik toho máte?
Co třeba zaměstnat studenta, který bude rád za praxi,
na rozdíl od externistů Vám může odvést lepší službu.
Jestli toho nemáte moc, mohla by stačit i jen některá
dohoda o práci konané mimo pracovní poměr (DPČ, DPP).

Ohledně ceny za fimru doporučuji oslovit několik firem,
informovat je o předpokládaném rozsahu práce a zeptat se na cenu.
[Ovšem ani u firmy nemáte předem jistotu.]

Pepra

To záleží na tom, jak velikou firmu máš a kolik bys toho potřeboval zpracovávat. Najít dobrého živnostníka může být mnohdy lepší, než účetní firma, ale pokud takový kontakt nemáš, tak zkus kontaktovat více firem a uvidíš, jakou ti udělají nabídku. Jdi na osobní schůzky a prober to s nimi. Řiď se pocitem a taky se zkus podívat po nějakých důvěryhodných recenzích. Kdysi jsem byla v kontaktu s účetní firmou kvůli rekonstrukci a myslím, že to byla tahle – http://cz.f-chain.com , ale jak jsou na tom dnes v porovnání s konkurencí, to nevím…

koreg

Neměl jsem zájem se starat o mé účetnictví. Ani mě takové věci nebaví, abych pravdu řekl. Využívám tedy pravidelně službu http://www.ha­tax.cz/vedeni-ucetnictvi/ společnosti HATAX a.s. Se službami jsem velice spokojen. Alespoň se svému podnikání mohu věnovat na plno.