Stříbrný

jak vybrat správně monitor?

Jaksi mi už došlo, že dnes je už povinnosti kupovat monitor fullHD, ale dle čeho dále vybírat? Zajít si do obchodního centra a vyzkoušet pět monitorů, nebo si vybrat na e-shopech, kde posouzení kvality není možné? Navíc, ještě mi nějak nedochází, co určuje kontrast a jas? Kolik je u těchto specifikací minimum pro běžný monitor a je důvod si připlatit třeba tisícovku za monitor s vyšším kontrastem a jasem? Nebo to jsou pouze jednotky podobné, jako je doba odezvy, kdy se toto vše měří pouze v ideálních podmínkách a zkutečnost je naprosto jiná?

Odpovědi:

Zlatý

Já bych ti opravdu radil zajít si obchodu a osobně si u každýho alespoň půl hodiny posedět, pak si ho samozřejmě můžeš koupit přes internet o pár tisíc levněji :)) ale jinak je nesmysl si vybírat monitor jen podle parametrů, bez toho abys ho vůbec viděl. Já vím o čem mluvím, já to tak udělal a málem mi z toho vyhnisaly oči.

Pokročilý

Záleží na co se bude používat.filmy pro více lidí nebo něco jiného,nebo jen pro sebe nějaké práce?Jak budeš od obrazovky daleko.Jaká i velikost je potřebná,kam jej chceš umístit.Jaký druh obrazovky je potřeba.Podívat se ze všech úhlů,aby to bylo stejné.Pak dát oči mírně mimo obrazovku nesmí obraz,kdyby kmital budou tě pak bolet oči a kazit.Pak ostré světlo ,které i někdy řeže,kazí zrak.Stejně je lépe ,aby jsi stáhl obraz jako maličko ztmavil,pak se obrazovka nekazí a nevysvítí brzy.Další je jestli display je podsvícený pasivní nebo aktívní.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.