huxa

Jak vybrat skleněnou desku?

Chci si udělat stolík na monitor, kdy budou dvě nožičky, deska a na ní bych chtěl mít skleněnou desku (50×20cm), která bude ze tří stran ohraničena dřevěnými lišty a ze čtvrté bude fluorescenční katodová lampa bílé či modré barvy. Chtěl bych, aby sklo co nejvíce rovnoměrně prosvítalo, tudíž to určitě nesmí být klasické průhledné, ale spíše něco jako matné, poradíte mi prosím, jakožto laikovi, jaké sklo pořídit?

Odpovědi
rigormortis

Dvouvrstvé s mléčnou fólií uprostřed, normální matované nechá světlo uvnitř.
Nebo si pořiď mléčný plast, ten prosviť a přidělej ze spodu skla.
Doplňuji:
http://www.skle­narstvinonstop­.cz/sortiment-lepena-skla.php

Chtěl jsem si udělat světlo na osvit svařovací plochy, které by se nezničilo kvůli žáru a odlétající strusce, použil jsem na doporučení sklenáře matované sklo…led jsem dal z boku do hliníkové lišty (vyrábí se přesně na tyto účely)
http://www.gme­.cz/al-profil-pro-led-pasky-klus-ex-alu-elox-2m-p657-091
Nakonec svítil pouze bok skla, tak jsem se nasral a roztřískal to (jelikož je to drbačka a sklenář mě pěkně dožral tím že tvrdil že dvojté lepené sklo je moc drahé a navíc ho nemá skladem).

arygnoc

ako laik laikovi vám poradím to, čo by mi poradili odborníci:

konzultujte s odborníkom.
v tomto prípade so sklenárom, prípadne nábytkovým dizajnérom.