maruš

Jak vybělit myslivecké trofeje.

Chtěla bych vědět,zda jdou nějakým zpusobem vybělit-oživit-vyčistit starší lovecké trofeje-lebky.Ty starší jsou již značně zašedlé.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Postup preparace srnčí trofeje odpovídá v podstatě postupu při preparaci jeleního paroží. Jenom je třeba dávat větší pozor, aby se při vyváření a při čištění lebky nepoškodily kostí, například oválná kost mezičelistní a křehké kosti nosní. Lebku není třeba dlouho máčet, jak to doporučují někteří autoři, ale je výhodné odstranit před vařením lebky mozek a světla. Pozor si dáváme i při bělení lebky peroxidem vodíku, abychom nepoškodili její kosti a abychom nevybělili růže či zuby