panenka

Jak vše smazat z Notebooku aby se už tam nikdy nezobrazovaly žádné bývalé soubory

Dobrý den své sestře chci dát Notebook co mám udělat aby se jí tam nezobrazovaly žádné mé soubory které jsem tam měla ani po obnovení systému dík moc
Doplňuji:
mám operační systém windows xp

Nejlepší odpověď
www

Přeinstalovat systém je zbytečné, pro laika téměř nemožné.
Vymaž všechny svoje věci ve složkách (oblíbené, obrázky, hudbu, neinstaluj svoje hry, programy atd.) a pak důkladně vyčisti PC CCleanerem. Z čistě technické stránky bych ještě nakonec udělal defragmentaci. Chvíli to potrvá, ale to zvládneš i sama.
Doplňuji:
No a třeba potom můžeš zkusit platné body obnovení také zrušit. Nemělo by to ale být potřeba, pokud tu čistku uděláš poctivě.

Zdroj: Zkušenost

Další odpovědi
Michal Kole

formát bohužel nestačí. Musí se to projet tzv Wipe scurity softwares.

Umí to např. CClenaer.

stačí nabootovat z Hiren's Boot CD zvolit mini XP
pak spustit CClenar

Dát Nástroje >Čistič disku > Vyčisti > Celý disk
Zabezpečení: 35× přepis

Asi se spustí anglicky tak si dáš Options v Language zvolíč Czech

Po tomto vyčištění nainstaluješ znova operační systém z OEM CZ nebo obnovíš ze systémové parition. To je uvedeno v návodu k notebooku nebo se dá stáhnout z webu výrobce včetně nějaké utilitky

Hohny

Nejlepší asi bude přeinstalovat operační systém a při instalaci zvolit formátování disku. Teď záleží jaký máte operační systém, pokud je to nějaký novější notebook kde byl předinstalovaný systém Windows 7, tak nejspíš máte instalační soubory systému už na disku i s ovladači, to pak není problém. V jiném případě bude instalace trochu složitější.
Doplňuji:
Pokud tedy máte XP, tak zkuste sehnat někoho kdo vám to zvládne přeinstalovat. Já mám teda rád pěkně čistý systém, ale pokud to není nutné, to nenávratně smazat před sestrou, tak opravdu stačí v „ovládacích panelech->přidat nebo odebrat programy“ a odinstalovat všechny vaše programy, ostatní vlastní soubory vymazat ručně, vysypat koš a na závěr vytvořit nový uživatelský účet a vymazat svůj stávající.

anonym

normálně vymažte své soubory, v ovládacích panelech odinstalujte programy, které jste používala.
pochybuju, že sestra bude obnovovat soubory natož systém.

Funna

format C: je jediný způsob, jak se jich zbavit na vždy…ale za tu námahu s znovuinstalací všech ovladačů a nastaveníé to fakt nestojí…takže bych doporučovala „jen“ normálně smazat a odinstalovat programy a soubory, které jí tam nechceš nechat a vytvořit bod uložení, aby se jí případne, při „havárii“ nabídl jako poslední tenhle…a doufat, že nemáš moc zvědavou sestřičku .-)

honza19hk

naformátovat disk a znovu nainstalovat OS.