ShyDoe

Jak vnitřně léčit seboroickou dermatitidu

Ahoj, žádné olejíčky ani mastičky mi na kůži nepomáhají, potřebuji to léčit nějak vnitřně, četla jsem, že nejlepší je pít jablečný ocet a jíst česnek, nemáte ještě nějaké rady ? Děkuji :)

Odpovědi
arygnoc

pri rozsiahlych ťažkých formách sa využívajú celkové antimykotiká vo forme tabliet.
taktiež sa doporučuje zinok v tabletách.
antibiotiká sa používajú len v prípade sekundárnej infekcie.

iná „vnútorná“ liečba neexistuje (liečba je symptomatická, príčiny ochorenia nie sú známe).

prípane si ešte môžete nechať prevetrať peňaženku homeopatikmi a inými šarlatánmi (poznáte ich podľa toho, že majú 100% účínne postupy a lieky).
ale má to účinok iba na peňaženku, na nič iné, prípadne to môže váš stav ešte zhoršiť.

;-Q

orwell

To je podobný problém jako lupénka. Jednomu známému pomohla konopná mast a nějaký extrat z hlívy ústřičné, název bohužel neznám. Je dobré posilovat imunitu a brát vitamíny, zejména B. Chce to trpělivost, rychle se toho zbavit nedá. Bacha na virózy, chřipka a pod.