pusinka50

Jak vnímáte převrácený letní čas, co se usínání a buzení týká? Nemůžete v dosud běžnou hodinu usnout, budíte se dřív…?

Mně se večer nechce spát ani o půlnoci a nad ránem se budím v půl třetí, v půl šestý, jak kdy, ale potřebuji ještě spát, jsem jak šípková Růženká, spala bych 12 hod denně a stejně vstávám pokaždý hodně unavená, to je už taky o špatné životosprávě. Ale posunování času o hodinu mi docela pěkně vždy rozhodí metabolismus a než si na to zvyknu, tak už se pomalu posouvá zas dozadu

Nejlepší odpověď
quentos

První dva dny je to těžší, ale zvláštní těžkosti nepociťuji a rychle si na posun zvyknu

letos to bylo poprvé, co jsem tou dobou cítil nějakou únavu, tak nevím, zda to má souvislost, uvidíme, co příště…

Další odpovědi
zjentek

jiné

mě by hlavně zajímalo, jaké by to bylo dnes, kdyby to bylo jako kdysi,bez posunu, kdy jsem se cítil tak výtečně ..jestli by se některé ty pocity vrátily. Je pro lidi těžké to takto určit, když není s čím srovnat ,)

Damiana

Necítím nic zvláštního, usínám a budím se jako předtím, ani unavený(á) víc nejsem

Nějak zásadně ne, snad jen, že mne těší, že je déle „vidět“. Dělám vždy co je potřeba a na hodiny nekoukám, takže se v té změně nějak výrazně ani neorientuji. Co mám naplánováno, na tom makám, pracovní dobu víceméně nemám, a když jde o něco důležitého, tak ani nevím co je za den, natož kolik je hodin.:-)
Obecně ale změnu času hodnotím jako nesmysl. Myslím, že nejvíce ji pociťují lidé, kteří pracují na směny nebo mají nějaký režim, který jim to naruší. Pak to musí být nepříjemné.:-(

anonym

jiné

Posun času mi od jeho zavedení vadí a mám celé léto problém, abych si zvykla na jiný režim. Většinou se kýžený stav dostaví někdy v průběhu října (cca 14 dní před přechodem na středoevropský „zimní“ čas).
Ale stačí nepořádní klienti, kvalt s termínovanou prací a potom, když dvě noci za sebou nezamhouřím oka a jenom papíruju, tak spím jako zabitá a je mi jedno, zda je noc nebo bílý den. Právě včera – skončila jsem v šest ráno, dala si koupel a usnula ve vaně. Potom jsem klientce předala papíry a v osm už jsem byla v posteli. Spala jsem do půl třetí odpoledne jako mimino.
Z toho plyne jedno: pokud jsem hodně unavená, tak posuny času nevnímám.

pl4toon

Necítím nic zvláštního, usínám a budím se jako předtím, ani unavený(á) víc nejsem

ahold

Posun času vnímám těžce a mám s tím velký problém, jsem unavený(á), nemůžu usnout, těžko vstávám

Doplňuji:
A doufám, že to brzy skončí. Vždyť už se prokázalo, že toto opatření nemá žádný ekonomický přínos.

Rocker

Necítím nic zvláštního, usínám a budím se jako předtím, ani unavený(á) víc nejsem

Doplňuji:
Nikdy jsem s tím neměl problémy.

anonym

Necítím nic zvláštního, usínám a budím se jako předtím, ani unavený(á) víc nejsem

Doplňuji:
vůbec nic nevnímám, žádná změna…

Dochy

jiné

Doplňuji:
Sice mi přímo nevadí (ve smyslu zdravotních problémů), ale štve mně jelikož a protože to vidím jako zbytečnou buzeraci, která nikomu neprospívá a jediný důvod pro to ji v ČR zachovat je podle mně to, že změnu času mají všichni naši sousedé, takže je vhodné držet s nimi krok (jinak další potíže např. s jízdními řády a logistikou vůbec). Pokud chce někdo vzstávat za svítání, může do toho jít dobrovolně sám, není třeba změna času.

Funna

jiné

Doplňuji:
mě trvalo přeprogramovat vnitřní hodiny týden…

anonym

jiné

Nemám žádný pravidelný režim, takže je mi změna času úplně jedno.

hanulka11

Necítím nic zvláštního, usínám a budím se jako předtím, ani unavený(á) víc nejsem

Doplňuji:
Neměla jsem s tím problémy nikdy .

ivana525

Necítím nic zvláštního, usínám a budím se jako předtím, ani unavený(á) víc nejsem