kefud

Jak vnímáte insolvenci ST ENERGY vůči ČEZU?

Zdravím,
odběratelé elektřiny ST ENERGY.Dne 30.12.2016 při náhodné nabídce slevy elektřiny na webu jsem zjistilST Energy nemůže dodávat elektřinu, neplatila firmě ČEZ[/b]
Zdroj: http://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/st-energy-nemuze-dodavat-elektrinu-neplatila-firme-cez-20161017.html
Rozhodl jsem se preventívně najít nového dodavatele a dát řádnou tří-měsíční výpověď a zároveň anulovat Deaktivační poplatek 3 630 Kč s DPH u ST ENERGY. Na stránkách nezávislá kalkulačka mi byl doporučen nový vhodný dodavatel EP ENERGY TRADING, s tím pokud se rozhodnu pro nastávající změnu zařídí bezproblémový převod.Těžko předvídat jak dopadnou vzájemné vztahy obou jmenovaných a jak dalece důvěřovat sprostředkovateli co se týče právnické stránky převodu bez sankcí.
Zajímá mne jak řešíte stávající stav, kam se případně obrátit o radu.

Děkuji za info.
kefud.

Odpovědi
JájsemRaibek

Dle mého názoru děláš zbytečně něco, co tě nepálí. Jde o to, že i pokud firma nějak zanikne, elektrika ti poběží dál a ty automaticky přejdeš pod čez s cenama jaké máš sjednány o tohoto dodavatele. Ale tuším jen na 3 měsíce. Během této doby můžeš dát výpověď a přejít jinam k lepšímu než k čezu.
Nyní ti hrozí, že dodavatel přestože porušuje smlouvu uplatní vůči tobě sankce.
Takže bych to nechal být a počkal, až dodavatel spadne a ty přejdeš k čezu.
Jinak co se týče zaručených info, obrať se na energetický úřad.