Avatar uživatele
kefud

Jak vnímáte insolvenci ST ENERGY vůči ČEZU?

Zdravím,
odběratelé elektřiny ST ENERGY.Dne 30.12.2016 při náhodné nabídce slevy elektřiny na webu jsem zjistilST Energy nemůže dodávat elektřinu, neplatila firmě ČEZ[/b]
Zdroj: http://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/st-energy-nemuze-dodavat-elektrinu-neplatila-firme-cez-20161017.html
Rozhodl jsem se preventívně najít nového dodavatele a dát řádnou tří-měsíční výpověď a zároveň anulovat Deaktivační poplatek 3 630 Kč s DPH u ST ENERGY. Na stránkách nezávislá kalkulačka mi byl doporučen nový vhodný dodavatel EP ENERGY TRADING, s tím pokud se rozhodnu pro nastávající změnu zařídí bezproblémový převod.Těžko předvídat jak dopadnou vzájemné vztahy obou jmenovaných a jak dalece důvěřovat sprostředkovateli co se týče právnické stránky převodu bez sankcí.
Zajímá mne jak řešíte stávající stav, kam se případně obrátit o radu.

Děkuji za info.
kefud.

Zajímavá 0 před 2661 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Dle mého názoru děláš zbytečně něco, co tě nepálí. Jde o to, že i pokud firma nějak zanikne, elektrika ti poběží dál a ty automaticky přejdeš pod čez s cenama jaké máš sjednány o tohoto dodavatele. Ale tuším jen na 3 měsíce. Během této doby můžeš dát výpověď a přejít jinam k lepšímu než k čezu.
Nyní ti hrozí, že dodavatel přestože porušuje smlouvu uplatní vůči tobě sankce.
Takže bych to nechal být a počkal, až dodavatel spadne a ty přejdeš k čezu.
Jinak co se týče zaručených info, obrať se na energetický úřad.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek