Matthew

Jak vnímate bisexualitu ???

Tahle otázka mě napadla, protože jsem si vzpomněl, když jsem byl ještě školou povinný, tak nám učitelka na ZSV(základy společenských věd, ze kterých jsem později i maturoval:) vtloukala do hlady, že je naprosto přirozené když se mají rádi muž a zěna, nebo stejné pohlaví (MM,ŽŽ) ale nikoliv oboje naráz. Prý by to mělo být studováno jako nějaká psychická porucha, jako třeba schizofrenie. Její názor jsem ji nevyvracel, ale ani s ním nesouhlasil. Prakticky je mi to jedno, „když se dva – tři rádi mají, v lednu je jak v máji“ …

Co si o tomhle tématu myslíte vy ? :) a mělo by se něco takového probírat už na základních školách ?

Nejlepší odpověď
iceT

Když já chodila do školy,tak jsme sexuální výchovu nebrali,a to ani na střední,můj obor se směroval jinam.
Muž a žena,ano to je přirozené,ale velice silně pochybuju,že by nám ve škole jako přirozenost dávali příkladem gaye a lesby,to už je mi přirozenější člověk schopný mít sex se stejným pohlavím,v přírodě jsou taky tvorové,kdy se ze samečka stane samice.Ale to je něco jiného.
Donedávna panoval názor,že homosexualita je nemoc,která se dá léčit,teď už to není pravda a nikdy nebyla,teď se na pranýř dostala bisexualita? Bisexualita jako psychická porucha?Chaha,dovol mi se smát.
Myslím,si že to můžu přirovnat k jídlu,jeden má rád zeleninu,druhej maso a třetí sní všechno…
Na školách by se měla spíš probírat tolerance k odlišnostem,ke které zcela jistě jiné sexuální orientace patří.

Další odpovědi
annas

Mnozí sexuologové a psychologové jdou ve Freudových stopách a tvrdí, že bisexualita je přirozenou fází života člověka, který si není jist svojí orientací. Až 40 procent bisexuálů se prý časem přikloní na hetero, či homosexuální stranu.

Někteří lidé jsou zkrátka nerozhodní a rozhodně nemají v plánu nutit se do jednoho, když mohou ochutnávat obojí.

Už Woody Allen řekl: Bisexualita zdvojnásobuje naše vyhlídky na schůzku v sobotu večer.
http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/267144-bisexualita-nejzahadnejsi-sexualni-orientace.html

Nějak nemůžu pochopit, že se může jeden člověk sexuálně stýkat s mužem i i ženou…I když znám z různých odborných časospiů, TV apod. Znám i případy ze skutečnosti. Často jde o o jedince, kteří nejsou se svou identitou smířeni, tedy jsou to homosexuálové., kteří ji nechtějí přiznat. Někdy požádají o změnu identity.

Jindy může jít u některých jedinců o sexuální experiment, tedy jen o bisexuální chování.. Řekla bych, že bisexualita se týká spíš sexu než citu, jako je to u hetero – či homosexuálů.

I když se mně to nelíbí, je to každého věc, co si vybere. Tzn. když má někdo prazvláštní vkus, je těžké s ním o něčem diskutovat.

„Chuť je chuť, po chuti buď jak buď“ .

Doplňuji:

Když chtělo MŠ zavést SV jako nepovinný předmět, rozvinula se diskuse. Mnozí rodiče nesouhlasili

Více než 110 tisíc Němců vyjádřilo nesouhlas s výukou homosexuality ve školách
http://freeglo­be.parlamentni­listy.cz/Arti­cles/3683-vice-nez-110-tisic-nemcu-vyjadrilo-nesouhlas-s-vyukou-homosexuality-ve-skolach.aspx

Předmět Sexuální výchova na českých škola neexistuje. Učí se jen jako povinné téma v rámci několika předmětů. Mnoho odičeů s jeho zavedením nesouhlasilp – viz otázka.

„Nechvalně známý, exhibicionista, zvrhlík, v lepším případě kontroverzní člověk…“ Takové nálepky dávají odpůrci sexuální výchovy kantorům, kteří ji vyučují, a sexuologům, kteří její výuku doporučují.

Jak se dívají mladí na sexuální výchovu?

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže
Souhlasím s jejich vyjádřením, že až na SŠ opakování bloku prevence – rozšířit dle věku zejména o různé odchylky a úchylky – nesoudit, ale informovat o nich, prohloubit informace o problematice genderu, zabývat se výchovou k
toleranci jak sexuálních menšin, tak obecnou tolerancí odlišností v kontextu historie.
atd.
http://www.ke­cejmedotoho.cz/fi­les/up/sd-sexualni-vychova-na-skolach-final.pdf

Názory na sexuální výchovu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-sexualni-vychove-ve-skolach

Co si myslíte o nové pohádkové homosexuální knížce „Princ a princ“ pro předškoláky?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-nove-pohadkove-homosexualni-knizce-princ-a-princ-pro-predskolaky

anonym

Na základních školách by se sexualita rozhodně probírat měla (šmarjá – vždyť ta ´děcka´ se o sex zajímají spontánně, nejen proto, že jde o ´vyučovací předmět´) – nejhorším nepřítelem člověka, pominu-li jeho blastní blbost, je nedostatek informací.
😉
A názor na bisexuály? – nelze, než jim závidět – mají oproti jiným lidem dvojnásobek potenciálních sexuálních partnerů…
;--)

Drap

Je mi to jedno. Neni to můj problém a každému je třeba dopřát to, co se mu líbí, pokud neobtěžuje ostatní.

zzzzz

Bi je zábava.
Doporučuji léčit učitelku, zcela jistě má psychickou poruchu.

Pepa25

„Bi“ je akorát velká móda. Ve skutečnosti mají takovou preferenci možná promile lidí ..

led

Pokiaľ im nepozeráte kľúčovou dierkou do spálne (nezáleží na pohlaví „účastníkov zájazdu“), tak vám môže byť úplne jedno, či tam sťahujú nábytok, alebo robia niečo iné, napríklad štopkajú ponožky…
Vzťahy medzi ľuďmi, aj rovnakých pohlaví, sú rovnaké už od čias, aké boli, keď ešte človek nebol človekom.
Ale teraz je moderné vyťahovať čo bolo kedysi zakázané, človek sa cíti akosi novátorsky, moderne…

huxa

Dle mé hypotézy je každý bisexuál, akorát někdo třeba 50%/50%, někdo 95%/5%.

lota

Řekla bych, že probírat už na základce by se to mělo, lepší, než aby si to děti zjišťovaly jinde nebo to přímo zkoušely.:-) Bisexualitě moc nevěřím, respektuji, ale nedokážu si představit cítit stejnou přitažlivost k oběma pohlavím, chápu k jednomu, třeba i totožnému, ale k oběma… Tady to řeší i v sexuální poradně: http://poradna­.zena.centrum­.cz/existuje-bisexualita-jako-takova-nebo-se-jedna-pouze-o-bisexualni-chovani-zpusobene-okolnostmi/, ale i tady je to jakési neurčité.:-)

Seznam.cz

Jak? Jednoduše, nesnáším pohledy a prohlížení, a to nejen bisexuálních, ale i prodavaček při nakupování v Albertu. Mělo by se to zanést do diagnozy a léčit.