icurusL

Jak vložit přes url mého obrázku pozadí v CSS?

Použité kody, ktere me nefungovali:
body {
background-images: „url mého obrázku“;
background-images: url(„url mého obrázku“);
background-images: „url(file//url mého obrázku“);
}

Nebo nějak jinak?
Už se tím trápím nejméně hodinu, nic nefunguje.
Používám NetBeans IDE 8.0

Doplňuji:
Url obrázku v mém počítači.

Odpovědi
Mozeq

background-image: URL(‚pozadi.gif‘);

Takto je to správně, pak záleží jak máš ostatní věci a hlavně správnou cestu a příponu souboru…
Doplňuji:
Teda pokud to opravdu děláš přes css, pokud ne a zadáváš to přímo do html tak:<body background=„po­zadi.gif“ bgcolor=„black“>

Lamalam

Zkus to takhle, mě to funguje:

body{background url (obrazek.jpg)}

žádné úvozovky a důležitá je ta závorka okolo názvu obrázku.
Doplňuji:
Zapomněla jsem dvojtečku za background.

Tady je na úkázku kousek kódu z funkční stránky:
#Header{backgrou­nd:#8899aa url(images/lo­go.png) top right no-repeat;}

arygnoc

takže základné veci:

tie „kódy“ sú citlivé na:

  • case sensitiv (rozlišujú veľkosť písmen, image.JPG je niečo iné ako image.jpg)
  • diakritiku (použite obrazok.png a nie obrázok.png)

cesta k css MUSÍ byť deklarovaná v

<head>
<link rel=„stylesheet“ type=„text/css“ href=„stylopis­.css“>
</head>

a MUSÍ byť dostupná, tj. keď stylopis.css máte doma na počítači, nebude to fungovať na servri, musí byť na servri (alebo niekde na internete).

obrázkové pozadie je v css deklarované

body, html {background-image: url(pozadi.png);}

doporučuje sa i deklarovať farbu v prípade zlyhania načítania obrázku:

body, html {background-image: url(pozadi.png);bac­kground-color: #000000;}

;-Q

vitek1724...

stahnout obrazek

Lamalam

arygnos – není nutný plný zápis:
body, html {background-image: url(pozadi. png);background- color: #000000;}

postačí zkrácený tj. bez image a color
body, html {background: url(pozadi.png) #000000;}