e-neználek

Jak vložit na web např. JPG (koláž obrázků s texty) tak aby texty nebyly rozmazané? Díky

Odpovědi
lukas.zmizik

uložit to do .PNG , což je formát vyrobený pro webovou grafiku … .JPG je na texty nejhorší volba protože každou „nefotografickou“ grafiku díky svojí metodě komprese zprasí.

a pokud je rozmazání větší, pak to chce více informací – třeba ukázku, info o grafickém software, o zvoleném nástroji, atd

www

Obrázek včetně textu musí mít větší rozlišení, text navíc přiměřenou velikost.
Dále je potřeba ukládat obrázky na weby, které větší rozlišení (velikost) obrázku umožňují.
Zkušenost