afro.minerva

Jak vložit hudbu na pozadí profilu, aby se automaticky sama spustila, když je profil otevřen?

Potřebuji dostat do pozadí jako zvukovou kulisu jednu píseň. Ale nechci tam žádný přehrávač a nebo video z youtube. Jenom píseň. A aby se sama spustila, když se profil otevře. Je psaný v html jazyce a já někde potřebuji ten kód vygenerovat. Koukala jsem po netu, ale nějak mi to nejde. Poradíte mi?

Nejlepší odpověď
anonym

Zde je ukázkový kód HTML 5, který na pozadí spustí zvukovou nahrávku a přehrává ji stále dokola bez viditelných ovládacích prvků:

<audio autoplay=„autoplay“ loop=„loop“>
<source src=„supersong.ogg“ type=„audio/ogg“ />
<source src=„supersong.mp3“ type=„audio/mpeg“ />
Váš prohlížeč je zastaralý a neumí hudbu přehrát.
</audio>

//

je doporučeno takto do kódu vložit hudbu v obou formátech OGG i MP3, protože

1/ firefox a opera umí pouze OGG
2/ safari umí jen MP3
3/ google chrome umí oba hudební formáty
4/ a internet explorer jako obvykle neumí nic. Opět si musím povzdechnout nad tím že tento vrak mezi prohlížeči ještě někdo používá a tváří se při tom světaznale.

Pokud nemáte možnost editovat html kód dané stránky, pak máte smůlu.

Další odpovědi
chudst

Viz ge0rge, ale podotknu jednu podstatnou vec: rozhodne ne na vsech strankach a diskuznich forech muzete pouzit vsechny html tagy. I kdyz tam muzete manipulovat se zakladnimi (tloustka, barva, obrazek…), tak „nadstandard“ tam jiz nedostanete. Takze – abyste to nezkousela zbytecne.