Jadapa

Jak vložit do účetnictví skladové zboží(zakoupeno před začátkem podnikání-bez dokladů),když nejsem plátce dph?Děkuji

Nejlepší odpověď
Jambalaya

No to jsou mi teda fakt rady „Jít se zeptat na FÚ co se zbožím zakoupeným načerno“, 🙂 ach jo Deli, to je tak za 100 bodů.

Vážený tazateli, v zásadě máte 3 možnosti.

  1. Sehnat si dodatečně doklad o koupi, je celkem jedno z jakého období a kdo vám ho vystaví, může to být třeba soused nebo tchán 🙂.
  2. prodat toto zboží bez dokladu, tzn. tento obchod nebude nikdy existovat
  3. budete se tvářit, že jste nákupní doklad např. ztratil a tím pádem zdaníte prodej zboží, ale nebudete mít žádný výdaj za jeho pořízení. Rovněž ho můžete vykázat v inventuře jako přebytek a efekt zůstane stejný → žádný výdaj.

DPH s tím nemá co dělat!

Další odpovědi
Deli

Škoda, že nemáte doklady.
Musíte to nějak ohodnotit – podle toho, co to je za zboží. Poraďte se na FÚ či s účetní, která vede účto podobné firmy, jakou jste založil.