kablik

Jak vlastně funguje tablet?

Jestli se jedná o klasické telefoní připojení internetu pak to musí být pěkně drahá hračka, nebo se mýlím? Hledám informace na netu ale nejsem z toho příliš chytrý, poučí někdo? Děkuji…

Nejlepší odpověď
huxa

Tak, jestli myslíš připojení k internetu, tak buď klasické telefonní 3G (přes simku), nebo, a to je daleko používanější, klasická wi-fi, jaká bývá i u mobilů a hlavně snad v každém notebooku.

Další odpovědi
Bedy

V dnešních dobách ten internet zas tak drahý není, operátoři nabízí řadu celkem výhodných balíčků, dokonce operátor Mobil.cz internet nabízí zdarma po každém dobití s FUP limitem 200MB, potom internet jede hlemýždí rychlostí 16kB/s, ale prostě jede a na chat ICQ nebo na kouknutí nových příspěvků na Facebooku či stažení emailu bez příloh se to dá použít.

Ne všechny tablety mají 2G nebo 3G modem, nicméně snad každý tablet má Wi-Fi a tam je surfování zdarma, platíte jen svému poskytovateli připojení z přípojku. Jinak existuje řada míst, kde je Wi-Fi zdarma jako jsou restaurace, letiště, kavárny úřady či autobusy, takže není problém.

Osobně si myslím, že tablet je pro drtivou většinu lidí zbytečnost, tablet je vhodný pro specifické činnosti. Pro běžné to žádná sláva není. Co umí, tak umí i chytrý telefon nebo to umí lépe notebook.

kablik

ježe já to viděl v autobusu MHD?