VZ44

Jak vkládat obrázky do Wordu?

Ahoj, potřebuji pomoct s vkládáním obrázků do Wordu. Potřebuji obrázek vložit do textu, k němu přidat popisek, ale vždy, když to udělám, tak se mi v textu udělá taková hnusná mezera a nevím, jak jí dát pryč. Těžko se to popisuje tak posílám screenshot ukázkového textu aby jste viděli o co jde. Budu moct vděčnej za pomoc, opravdu už nevím co s tím. Díky moc
http://i41.ti­nypic.com/246rker­.png
Doplňuji:
tak problem je v tom totilku pod fotkou…kdyz ho dam pryc,tak je to vsechno ok,ale kdyz tam je tak pritom se udela ta mezera :-/

Nejlepší odpověď
arygnoc

napred sa pozrite na náhľad tlače, či to robí aj tam. (prípadne nazrieť i na konvertované do pdf)
potom doporučujem upraviť obrázok (i za cenu miernej/slabej deformácie, ak je to prijateľné) – jeho rozmery, buď ubrať výšku, nech sa riadky „zmrštia“ alebo pridať, nech tam vlezie ešte jeden riadok.

úprava medzier riadkov okolo obrázka môže pôsobiť rušivo na homogenitu toku textu.
Doplňuji:
upravte obrázok – doplňte ho o biely spodný okraj a popisok vložte do neho buď rovno pri úprave obrázku alebo potom vo worde.

ako fintička sa javí urobiť si priesvitný prázdny obrázok, ktorý budete vkladať tesne pod obrázok a do toho priesvitneho obrázku potom budete vkladať popisky.
samozrejme, že priesvitny obrázok môžete bez obáv deformovať podľa potreby a text by potom mal okolo obrázkov obtekať bez problémov.

Další odpovědi
ivzez

Po vložení obrázku do dokumentu na obrázek klikněte pravým tlačítkem
a postupně nastavte velikost obrázku (ohlídejte si zachování poměru stran),
svislé i vodorovné odsazení od textu a obtékání obrázku textem.

Vyzkoušejte několik možností, dokud Vám výsledek nebude vyhovovat.

Doplňuji:

Po doplnění:

Označte odstavec s titulkem (3 x rychle klikněte),
V hlavní menu (v liště nahoře) vyberte
Formát > odstavec
a nastavte odsazení odstavce (před i za odstavcem).

mosoj

Nemám s tím praxi, ale zkusil bych znovu nastavit v té oblasti řádkování, případně se mrknout na volbu nastavení " obtékání textu".

Hamon

Udelal bych prasarnu. Tabulku 1×1 a do ni obrazek I s popiskem.

cochee

vzhledem k Doplněna: zkus změnit řádkování, čili jak daleko jsou jednotlivé řádky od sebe. Vztahuje se to, myslím, na odstavec, tak si jen z toho textu, co je vedle obrázku, udělej odstavec.