Jak vítáte tzv. multikulturní evropu?Já jsem pro.Přijdou jsem různé komunity, přinesou jejich víru.

Napište, které tu vítáte a proč.Já 1.Arabové - mají silnou víru,líbí se mi,jejich ženy dodržují zahalování tváře,dokonce jsou schopni se ve jménu víry obložit náložemi a odpálit se. 2.Indové - mají moji víru,hindu,jen by sem jich mělo přijít více,aby se konečně postavil v Praze hindu chrám.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Různé komunity nepřinesou jen jejich víru,přinesou toho mnohem víc a nejsem si tak úplně jistá,zda by něco z toho bylo přínosem....
Jiná etnika žijící v Evropě snad nestaví svoje chrámy a nevnucují domácím svého boha a víru...

Další odpovědi:

Bronzový

Nové národy, nová víra, náboženství, nové hodnoty. Co dělali Maurové - Arabové od 8. do 15. století ve Španělsku? A co u nás? Zákaz jiného náboženství - sice je to několik stovek let, ale vše je v lidech. Boje protestatnů a katolíků. Většina válek se děje buď kvůli ekonomice, nebo kvůli náboženství.
A že se to líbí Vám a dal jste si i jméno neznamená, že se hinduismus bude líbit ostatním tady. Historická a kulturní tradice Evropy by měla zůstat zachována, ale národy s větší populací ovlivní v tomto Evropu.
Je zajímavé, že se Ti líbí právě násilné prostředky těchto kultur. U Arabů se mi líbí to, že ve středověku rozšiřovali vzdělanost, jejich kultura a historie - pohádky tisíce a jedné noci, hygienická pravidla. Vztah muže a ženy, odpalování a jiné věci odsuzuji.
Indové - budhismus, bráhmanismus, - umění koncentrace, ovládání, jóga, beru,
ale vztah k ženám a příklady znásilnění v Indii - raději ne. Guru, svatyně , ášramy, chrámy , snad, ale spíše ne.
Turci, a jiní - nepodařilo se jim dobýt Evropu v 16. století, podaří se jim to asi v rozmezí několika set let.
Našel bych na každého pro i proti. Líbí se mi hudba, tance a vůbec kultura mimoevropských národů, takže občasné koncertní vystoupení, výstava je přínosem, ale představa, že Evropané budou otroky Arabů, Turků, nebo jiného je pro mne nepředstavitelná.

Bronzový

Predevsím vítáme tebe a tvé kamarády (Mirdas, mandat, krftwrk atd.)....:-)
A rekni treba tvému Barákovi, ze Bombama to není dobré - to by o tu Nobelovku zase (s ostudou) prisel...:-)
Doplňuji:
( Barak Bombama je uz zase stejný jako jako Bush )

Stříbrný

Prosím - cestuj, poznávej to, odstěhuj se tam, žij tam - ale netahej nám to sem!!!!

Diskuze k otázce

anonym

Teď probíhá razie v jednom islámském společenství za šíření rasizmu, xenofobie aj.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.