Aga

Jak vidíte tříleté dítě?

Je spíše čisté a nevinné nebo mazané a sobecké? Co je na něm krásné a co ošklivé?

Nejlepší odpověď
hanulka11

hlavně je bezprostřední,

hodně záleží jak je vychováváno
spíš vidím ještě takové neviňátko ,ale už se začínají klubat ty mazanosti …jak to na nás dospělé zkouší, kam až může zajít

sobecké,…to spíš ne …to by tak muselo být vychováváno

je fakt, že někdy je k sežrání a někdy k zabití

Další odpovědi
Toruk

To je asi individuální. Myslím, že ve zmenšené míře může mít pozitivní nebo negativní vlastnosti právě tak jako dospělý, záleží co, nebo spíše kdo ho formuje. Jistý filozof tvrdí, že čisté je jen právě počaté embrio (nadále už na sebe nabaluje negace ze světa).

Terryle

já bych naopak řekla, že malé děti jsou svým způsobem sobecké – je to přirozená součást sebeuvědomování. Děti se chovají částečně pudově, jako zvířátka – a zvíře se s váma taky dobrovolně nerozdělí o vlastní jídlo. Od toho pak jsou rodiče, sourozenci a chození za dalšími dětmi, aby se naučily, že potřebují i kamarády a ty že získají půjčováním, dělením, pomocí. A mazané už myslím být začínají. Teď se občas dostanu k skoro čtyřletýmu chlapečkovi, a ten je vyčůranej jako mraky – občas zírám, jak mu to pálí a co si kde nevymyslí (samozřejmě aby se mu to hodilo :o).
Ale dítě to nemyslí zle, takže to rozhodně není ošklivý. Spíš je fajn sledovat, jak se vyvíjí a jak se z něj stává opravdickej člověk a osobnost – a jak ho můžete formovat. Tahle tvárnost mi na dětech přijde právě krásná… můžete do nich otisknout to lepší ze sebe, když se budete snažit.

fcoop

Když pomineme genetiku,je každé dítě „jako nepopsaný list papíru“. To je poetika,co?
Ve třech letech by nemuselo být moc počmárané,ale částečně popsané úhledným,smys­luplným textem.To je ovšem ideál,záleží i na tom,kdo, a co píše.To víceméně záleží na tom,kdo,a jak učitele popsal předtím. Je to složité.
V těhle letech se „láme chleba“
A jak tvrdí klasik:„Všechno,co v životě potřebuji,jsem se naučil v mateřské školce“.

http://www.se­minarky.cz/Vychov­ne-styly-jejich-realne-fungovani-a-dusledky-5141

venkovan

Záleží na úhlu pohledu rodičů, prarodičů a blízkých příbuzných. Přeji jim aby ten pohled byl realistický, raději malinko, konstruktivně kriticky než přehlížející osobnost se všemi plusy a mínusy dítěte.
To jak potom takové dítě vidí okolí je odrazem pohledu na takové dítě jeho rodiny

led

Dôležitý je prístup rodičov a okolia.
Každé dieťa sa narodí čisté a nevinné. Všetko ostatné je už výchovou. (Po kom to dieťa je?)

žolik

číste neviné,upřimné,ve­selé,hravé,zvě­davé,hodně záleži na rodině,krásné je na něm vše ,ošklivé neznám,nejsou.

Zdroj: žolík