fcoop

Jak vidíte budoucnost Eura,Eurozóny a..

hlavně naši?

Nejlepší odpověď
Drap

Celá unie podle mne musí skončit. Otázkou je jen za jak dlouho. Faktem je že podobný model ještě nikde nikdy pořádně nefungoval. A naše budoucnost ? Ta se samozřejmě odvíjí od té v okolí, a většinou to pro nás bývá ještě horší.

Další odpovědi
dudu

Zamysleme se např. kdo měl největší profit z řeckých dluhů, komu asi současný stav vyhovuje a kdo se právě cítí na vedlejší koleji. Kam se poděly ty miliardy, které Řecku „někdo“ půjčil – přece největší podíl připadl řecké armádě a ta za ně nakupovala zbraně od německých a francouzských zbrojovek. Na koho náhle dolehla slepota, že bezhlavě poskytoval vysoce rizikové úvěry – překvapivě na evropské banky v čele s německými a francouzskými. A protože ekonomika je koncentrovaná politika, kdo za vším tím cirkusem stojí., jistěže politikové evropských mocností. Která chudinka se momentálně cítí vyšachována – není to snad Anglie se svými mocenskými zájmy.
Nahlédnout až na dno této žumpy dnes prostě není možné. Nám jen zbývá se dohadovat, kam až jsou zmíněné mocenské struktury schopny zajít. Velký pozor na to, že na válečných polích Evropy už příliš dlouho nechlemtala smetanu zbrojařská lobby, až je z toho netrpělivá. Nefungující Unie a šíření strachu se rovná šanci na hodně vydatný zlatý důl.

escibe

Já doufám že Euro a Evropská unie přežije, nechci být zase omezovám hranicemi, pracovní povolení atd…

tom004

Budoucnost záleží na jednom anglánovi,jedné němce a jednom nadutém francouzovi.Ať už to dopadne jakkoliv,nějaké ty krušné časy nás asi neminou.

pusinka50

To, že všemu vévodí vysoká politika, není pochyb. Slyším od lidí, kteří slyšeli od lidí, co byli přímo „u zdroje“, dost hrůzné a obludné korupční story, o kterých nemá obyčejný člověk ani potuchy a zprávy o nich mlčí. Ale nějak neumím pochopit, že tak najednou, pomalu během 1 roku, je Amerika i půlka Evropy maximálně zadlužená a nachází se v hluboké krizi? To přece nemohl způsobit pád jedné americké banky. Připadá mi to celé naaranžované „kýmsi“ na tuto určitou dobu. A jestli bude válka, tak Mayský kalendář měl pravdu…

lexx

Do dvou let zanikne. Česko (i další státy Evropy) hospodářsky ovládne velká Čína a zavede socialismus nového typu: hromadná výroba, 12 hod. směny, ubytovny pro 1000 dělníků, žádné soukromí, žádný osobní majetek, 1 pracovní oděv, obuv, 30 min. denně TV zprávy, závodní stravování (rýžová polévka, rohlík a minerálka) nebudou důchody, staří neužiteční pracovníci likvidováni absencí lékařské péče, vysílující práci v otrockých podmínkách, podvýživou apod.