Avatar uživatele
Jajik

jak vidí psi

jak vidí psi černobíle nebo barevně

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5158 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Vidí psi černobíle?

Ne, jedná se o starý omyl, který byl vyvrácen pozdějšími důkladnějšími pokusy. Psi vidí barevně, ale jinak než člověk. V oku jsou dva typy buněk schopných vnímat světlo – tyčinky a čípky. Zatímco tyčinky potřebují méně světla, ale vidí pouze černobíle, čípky jsou sice na světlo náročnější, zato dokáží vnímat i barvy. V lidském oku jsou tři typy čípků (pro modrou, zelenou a červenou barvu), které dohromady skládají barevný obraz tak, jak jsme zvyklí. Psi však mají pouze dva druhy čípků, a jejich vidění je proto podobné jako u lidí trpících zvláštním druhem barvosleposti -nerozlišují zelenou a červenou barvu. V jimi vnímaném světě převládají různé odstíny modré, žluté a šedé.
viz link:

Zdroj: http://www.ce­lysvet.cz/vidi-psi-cernobile.php

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
grifin

Jajiku–vidí jako páníček,proto jsou šťastní,
mám 2kg.yorkshira-Tedika-je to miláček,ale
paličák!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
HerbiG

cernobile

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

ČB a tzv. „rybím okem“= druh objektivu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fly

Myslím, že nemůžete vědět, jak vidí psy. Různé vědecké studie to můžou dokazovat, ale nikdy nevíte, jestli se nepletou. Nikdy není 100procentní jistota.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Q

Pes dokáže rozlišovat některé druhy barev, využíváme toho například při cvičení agility. Modro-žluté překážky sice třeba nelahodí tolik lidskému oku, ale pes vnímá hranu mnohem lépe, než když jsou třeba červeno-žluté, jak bývaly dříve (a ještě na některých cvičištích jsou). Dříve se skutečně tvrdilo, že pes vidí ČB. Ale hlavně – záleží na plemeni, ale hodně úzkodlohočenicha­tých plemen nevidí sloučený obraz, tj. vidí pravým okem a levým okem. Mezi tím prostor který není zaměřitelný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dagry

Psi určitě nějaké barvy rozlišují, ale taky si myslím, že ne všechny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
georga

Já si myslím, že psi vidí i barevně. Můj nejvíce reaguje na modrou barvu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Misak22

Já si také myslím že vidí barevně ale né tak jako lidé ale zase mají 10× lepší čich než člověk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pavel1212

Mám psa a myslím že barevně. Jde to nějak zjistit?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Péťa5

Psi vidí černobíle..za to kočky barevně..!

před 5129 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek