Jajik

jak vidí psi

jak vidí psi černobíle nebo barevně

Nejlepší odpověď
anonym

Vidí psi černobíle?

Ne, jedná se o starý omyl, který byl vyvrácen pozdějšími důkladnějšími pokusy. Psi vidí barevně, ale jinak než člověk. V oku jsou dva typy buněk schopných vnímat světlo – tyčinky a čípky. Zatímco tyčinky potřebují méně světla, ale vidí pouze černobíle, čípky jsou sice na světlo náročnější, zato dokáží vnímat i barvy. V lidském oku jsou tři typy čípků (pro modrou, zelenou a červenou barvu), které dohromady skládají barevný obraz tak, jak jsme zvyklí. Psi však mají pouze dva druhy čípků, a jejich vidění je proto podobné jako u lidí trpících zvláštním druhem barvosleposti -nerozlišují zelenou a červenou barvu. V jimi vnímaném světě převládají různé odstíny modré, žluté a šedé.
viz link:

Zdroj: http://www.ce­lysvet.cz/vidi-psi-cernobile.php

Další odpovědi
grifin

Jajiku–vidí jako páníček,proto jsou šťastní,
mám 2kg.yorkshira-Tedika-je to miláček,ale
paličák!

HerbiG

cernobile

anonym

ČB a tzv. „rybím okem“= druh objektivu.

Fly

Myslím, že nemůžete vědět, jak vidí psy. Různé vědecké studie to můžou dokazovat, ale nikdy nevíte, jestli se nepletou. Nikdy není 100procentní jistota.

Q

Pes dokáže rozlišovat některé druhy barev, využíváme toho například při cvičení agility. Modro-žluté překážky sice třeba nelahodí tolik lidskému oku, ale pes vnímá hranu mnohem lépe, než když jsou třeba červeno-žluté, jak bývaly dříve (a ještě na některých cvičištích jsou). Dříve se skutečně tvrdilo, že pes vidí ČB. Ale hlavně – záleží na plemeni, ale hodně úzkodlohočenicha­tých plemen nevidí sloučený obraz, tj. vidí pravým okem a levým okem. Mezi tím prostor který není zaměřitelný.

dagry

Psi určitě nějaké barvy rozlišují, ale taky si myslím, že ne všechny.

georga

Já si myslím, že psi vidí i barevně. Můj nejvíce reaguje na modrou barvu.

Misak22

Já si také myslím že vidí barevně ale né tak jako lidé ale zase mají 10× lepší čich než člověk.

Pavel1212

Mám psa a myslím že barevně. Jde to nějak zjistit?

Péťa5

Psi vidí černobíle..za to kočky barevně..!