jak vidí psi

jak vidí psi černobíle nebo barevně

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Vidí psi černobíle?

Ne, jedná se o starý omyl, který byl vyvrácen pozdějšími důkladnějšími pokusy. Psi vidí barevně, ale jinak než člověk. V oku jsou dva typy buněk schopných vnímat světlo - tyčinky a čípky. Zatímco tyčinky potřebují méně světla, ale vidí pouze černobíle, čípky jsou sice na světlo náročnější, zato dokáží vnímat i barvy. V lidském oku jsou tři typy čípků (pro modrou, zelenou a červenou barvu), které dohromady skládají barevný obraz tak, jak jsme zvyklí. Psi však mají pouze dva druhy čípků, a jejich vidění je proto podobné jako u lidí trpících zvláštním druhem barvosleposti -nerozlišují zelenou a červenou barvu. V jimi vnímaném světě převládají různé odstíny modré, žluté a šedé.
viz link:

Zdroj: http://www.celysvet.cz/vidi-ps i-cernobile.php

Další odpovědi:

Pokročilý

Jajiku--vidí jako páníček,proto jsou šťastní,
mám 2kg.yorkshira-Tedika-je to miláček,ale
paličák!

Pokročilý

cernobile

ČB a tzv. "rybím okem"= druh objektivu.

Pokročilý

Myslím, že nemůžete vědět, jak vidí psy. Různé vědecké studie to můžou dokazovat, ale nikdy nevíte, jestli se nepletou. Nikdy není 100procentní jistota.

Pokročilý

Pes dokáže rozlišovat některé druhy barev, využíváme toho například při cvičení agility. Modro-žluté překážky sice třeba nelahodí tolik lidskému oku, ale pes vnímá hranu mnohem lépe, než když jsou třeba červeno-žluté, jak bývaly dříve (a ještě na některých cvičištích jsou). Dříve se skutečně tvrdilo, že pes vidí ČB. Ale hlavně - záleží na plemeni, ale hodně úzkodlohočenichatých plemen nevidí sloučený obraz, tj. vidí pravým okem a levým okem. Mezi tím prostor který není zaměřitelný.

Bronzový

Psi určitě nějaké barvy rozlišují, ale taky si myslím, že ne všechny.

Já si myslím, že psi vidí i barevně. Můj nejvíce reaguje na modrou barvu.

Pokročilý

Já si také myslím že vidí barevně ale né tak jako lidé ale zase mají 10x lepší čich než člověk.

Pokročilý

Mám psa a myslím že barevně. Jde to nějak zjistit?

Diskuze k otázce

Péťa5

Psi vidí černobíle..za to kočky barevně..!

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.