annas

Jak vidí budoucnost EU Rus Vl. Bukovski, spisovatel, neurofyziolog a politik? Žil v disentu v letech 1960 až 1970.

http://www.you­tube.com/watch?v=y­uW0pf7k_I0

Je jeho pohled realistický?

Nejlepší odpověď
vagra

Jeho vidina budoucnosti EU, se mi zdá být velmi blízká realizmu a nezdá se mi být zavádějící.
Na debatu proč, by bylo třeba více prostoru…

Další odpovědi
Drap

Zcela realistický, já osobně mám obavy že konec může být ještě horší než při rozpadu SSSR.
Co je to však platné, když klika která vládne toto popírá a nikomu jinému ani nechce dovolit aby vyslovil jakýkoli kritický názor

dudu

Dotyčný nemá pravdu už proto, že šíří demagogii. Historicky se vznik SSSR, ale třeba i velkoněmecké Říše se založením Evropské unie diametrálně rozcházejí. Vznik EU měl přece jako hlavní cíl, aby bylo pacifikováno nebezpečí dalších světových válek, které Evropa v minulém století iniciovala. Za základ bylo tentokráte pojato ekonomické, nikoliv politické sepětí a tento model již více, než pětašedesát roků docela funguje. Chybou jednoznačně bylo předčasné zavedení jednotné měny a posléze přehnaná snaha o solidaritu. Vyvarujme se prosím zatracení a destrukce existujícího stavu, protože pokud by zanikla Evropská unie /nikoliv měnová/, může trvat pouhou dekátu, aby se náš kontinent opět ocitl na okraji války buď z vnitrounijních sporů, ale ještě hůře kvůli ohrožení od dnes teprve se rodících mocností!
Již po několikáté opakuji, proboha lidi děkujme za každé součané nové ráno!!
Oprostěš-me se prosím od globálních problémů a od podhlahy vymeťme chlév o kterém hovoří třeba Honza Kraus